Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Przedsiębiorcy zgodnie uznali, że w efekcie wprowadzenia i zwiększenia liczby niedziel wolnych od handlu najbardziej poszkodowani zostali właśnie najemcy
  Z kraju i ze świata

  Niedziela handlowa zmieniła życie Polaków

  Niedziela bez handlu to temat ważny i aktualny dla Polaków, co pokazuje rekordowa liczba wyszukiwań w internecie. W sobotę, przed ostatnią pracującą niedzielą kwietnia, hasło „niedziela handlowa” było znów na 1. miejscu według analizy trendów Google. Od ponad roku pojawia się w każdy weekend (piątek-sobota) w rankingu TOP 10 najpopularniejszych fraz. Ustawowy zakaz handlu wpływa na życie codzienne wszystkich Polaków, ich wybory, styl życia, sposób spędzania czasu czy miejsce robienia zakupów.

 2. W modelu Q90 Samsung wprowadził nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej wpłyną na wrażenia z oglądania.
  Z kraju i ze świata

  Telewizor dopasujesz do swojego wnętrza

  QLED Q90 to najwyższy model z oferty telewizorów 4K firmy Samsung oferowany w tym roku. Obraz w jakości 4K zachwyca bogactwem kolorów nie pomijając szczegółów. Z kolei zaawansowane technologie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, pomogą wejść na wyższy poziom emocji. Dodatkowe wrażenia zapewnia platforma Smart TV oraz unikatowe rozwiązania, takie jak połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem czy Tryb Ambient, dzięki któremu ekran będzie budził zainteresowanie także wtedy, gdy jest wyłączony.

 3. Kamil Klukowski, Carsmile
  Z kraju i ze świata

  Rozbity samochód w abonamencie

  Samochody w abonamencie to nowa usługa na polskim rynku, która bardzo szybko zyskuje popularność. Jednym z podstawowych pytań, jakie stawiają sobie użytkownicy zainteresowani długoterminowym wynajmem, brzmi: co stanie się, gdy samochód ulegnie wypadkowi? Jakimi kosztami obciąży mnie firma wynajmująca?

 4. Praca w obwodowej komisji wyborczej
  Praca

  Praca w obwodowej komisji wyborczej. Czy jest opłacalna?

  Jeżeli zgłosiłeś się do obwodowej komisji wyborczej, czeka cię wiele zadań. Najwięcej obowiązków ma przewodniczący i zastępca przewodniczącego. Zobacz, czym będziesz musiał się zajmować.

 5. W związku z tym Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje, by w połączeniu z podwyższeniem płacy minimalnej została zwiększona kwota pracowniczych
  Z kraju i ze świata

  Płaca minimalna musi wzrosnąć

  Federacja Przedsiębiorców Polskich wskazuje, że płaca minimalna od 2020 roku powinna wzrosnąć do 2,5 tys zł brutto. Stosując metodykę analogiczną do wykorzystywanej w rządowej ocenie skutków regulacji rozporządzeń w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę – można szacować, że podwyższenie płacy minimalnej do 2,5 tys zł brutto spowodowałoby wzrost wpływów do sektora finansów publicznych o 2,2 mld zł w skali roku. FPP proponuje, by 1,6 mld zł z tej kwoty przeznaczyć na obniżenie klina podatkowego i podwyższenie kwoty pracowniczych kosztów uzyskania przychodu do ponad 333 zł miesięcznie.