Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Umowa na czas określony: 23.02.2020 r Jak długo pracownik może być na nią zatrudniony ? Ile razy szef może podpisać z nami umowę terminową?
  Praca

  Jak długo pracownik może być zatrudniony na czas określony?

  Pracodawca, który potrzebuje pracownika, ale nie zamierza związać się z nim umową na stałe lub chce go sprawdzić, proponuje kandydatowi umowę na czas określony. Piszemy, jakimi prawami rządzi się taka umowa na czas określony.

 2. Wysługa lat: 23.02.2020 r. Komu przysługuje dodatek za wysługę lat. Ile wynosi ten dodatek. Jak obliczyć staż pracy uprawniający do wysługi?
  Praca

  Komu przysługuje dodatek za wysługę lat?

  Wysługa lat to potoczne określenie stażu pracy. Choć formalnie w kodeksie pracy nie ma zapisu o dodatkowych pieniądzach za przepracowane lata, to przedstawiciele niektórych zawodów co miesiąc mogą liczyć na dodatek do pensji.

 3. W pierwszej trójce najistotniejszych elementów przestrzeni biurowej znajdują się: własne biurko (61 proc.), możliwość ręcznego dostosowania temperatury
  Wiadomości

  Praca 2020. Teraz chcemy pracować w fajnym biurze a przynajmniej...

  Zdecydowana większość polskich pracowników liczy na możliwość pracy zdalnej przez co najmniej jeden dzień w tygodniu (86 proc.). Rekordziści chcieliby pracować poza biurem nawet 4 dni. Nie znaczy to jednak, że biuro przestaje mieć znaczenie. Wręcz przeciwnie, przestrzeń, której odwiedzanie staje się opcją a nie przymusem, musi przyciągać. Pracownicy swoje oczekiwania zaczynają od podstaw, czyli liczą na własne biurko, ale już na kolejnych miejscach znajdują się możliwość wpływu na otoczenie i dobrze wyposażona kuchnia.

 4. Czas pracy. Normy i ogólny wymiar czasu pracy. Jaki jest dobowy i tygodniowy wymiar czasu pracy [23.02.2020 r.]
  Praca

  Jaki jest dobowy i tygodniowy wymiar czasu pracy?

  Zatrudniony na pełen etat spędza w pracy 8 godzin dziennie, a 40 godzin tygodniowo. To standard. Nie każdy natomiast ma taki czas pracy. Piszemy, jakie obowiązują normy i ogólny wymiar czasu pracy.

 5. Tłumy w Suntago. Ludzie skarżą się na gigantyczne kolejki do największych atrakcji - wodnych zjeżdżalni.W pierwszych dniach od otwarcia Suntago przeżywa
  Polska

  Szaleństwo w Suntago! Bilety wyprzedane. "Wszędzie tłumy"

  Park wodny Suntago przeżywa oblężenie! Bilety na weekend otwarcia zostały wyprzedane, a w środku panuje istne szaleństwo.