Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zaostrzenie ustawy o zakazie handlu miało w teorii wspierać mniejszych przedsiębiorców.
  Z kraju i ze świata

  Zaostrzenie ustawy o zakazie handlu w niedziele wstrzymane?

  Ostatnie doniesienia medialne ws. o zaostrzeniu ustawy o zakazie handlu i wprowadzenia zmian w 2019, skutkujących tylko jedną niedzielą handlową w miesiącu sugerują, że takie rozwiązanie przyczynia się do spadku liczebności wyborców PiS, którzy niekoniecznie zgadzają się z zakazem handlu w niedziele w takim wymiarze.

 2. Rekordowe 1,2 mln zł za Złote Serduszko 27 finału WOŚP od Bio-Gen, firmy związanej z Namysłowem
  WOŚP

  Firma z Namysłowa zapłaciła 1,2 mln zł za Złote Serduszko WOŚP

  Związana z Namysłowem firma Bio-Gen wylicytowała Złote Serduszko WOŚP 2019 za rekordową kwotę 1,2 mln złotych. Licytację w warszawskim studiu prowadził Jurek Owsiak.

 3. Zakaz handlu 2019 w niedziele. Kiedy sklepy będą otwarte?
  Z regionu

  Niedziele handlowe 2019. Kalendarz i zakaz handlu w niedzielę w 2019

  2019 rok to kolejny etap ograniczenia handlu w niedziele i święta. Od stycznia zakupy będzie można zrobić tylko w ostatnią niedzielę miesiąca (do tej pory handlowe były dwie niedziele w miesiącu – pierwsza i ostatnia). Zakaz handlu nie będzie również obowiązywał – tak jak było to w roku 2018 – w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia oraz w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy.

 4. Zgodnie z ustawą użytkownicy, którzy stali się właścicielami dostaną na poświadczenie tej zmiany specjalne zaświadczenie.
  Z kraju i ze świata

  Nie musisz płacić w tym roku za użytkowanie wieczyste

  Ustawa, która przekształca prawo użytkowania wieczystego we własność wstrzymuje konieczność wnoszenia opłat do końca lutego 2020 roku. Żeby natomiast pozbyć się problemu dalszego płacenia za grunt i skorzystać przy tym z bonifikaty, warto się pospieszyć i złożyć odpowiedni wniosek jeszcze w tym roku.

 5. Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być tajemnicą [16.01.2019]
  Wiadomości

  Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być...

  Wciąż niewiele firm w Polsce decyduje się na ujawnienie proponowanych zarobków w ogłoszeniu o pracę. Wysokość wynagrodzeń to temat tabu nie tylko podczas procesów rekrutacyjnych. Nie rozmawiają o nich pracownicy, a pracodawcy zobowiązują ich do utrzymania wynagrodzeń w tajemnicy. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić.