Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Program "Energia plus" ma wspomóc gospodarstwa przy podwyżkach prądu.
  Prawo i podatki

  "Energia Plus". PiS dopłaci do rachunków za prąd, ale...

  "Energia plus" ma nieco wspomóc Polaków przy drożyznach. A ostatnio drożeje wszystko - od produktów spożywczych po prąd. Już niedługo za energię możemy płacić dużo więcej. Konkretne kwoty podwyżek będą znane w połowie grudnia. Mniej więcej w tym okresie Urząd Regulacji Energetyki ogłosi taryfy na prąd i jego dystrybucję w 2019 roku.

 2. Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie - wizualizacja
  Z regionu

  Centrum Opole Wschodnie. Miasto może podpisać umowę

  Urząd Zamówień Publicznych pozytywnie ocenił procedurę wyboru wykonawcy centrum przesiadkowego przy stacji Opole Wschodnie. Urząd miasta może podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu.

 3. Korepetytor będzie miał opłacony ZUS przez uczniów? Tak wynika z przepisów konstytucji dla biznesu.
  Praca

  Będą płacić ZUS za korepetytorów? Absurdalne przepisy!

  Wielu nauczycieli dorabia sobie do pensji korepetycjami. Te dodatkowe, indywidualne godziny spędzone z uczniem mogą znacznie wesprzeć domowy budżet korepetytora. Zadowolenie jest zresztą obustronne – rodzice cieszą się z coraz lepszych wyników dzieci, a nauczyciele korzystają z dodatkowych pieniędzy. Niestety, nowe przepisy mogą znacznie utrudnić rozwój tego typu „biznesu”. Obowiązujące od niedawna przepisy zamiast pomóc, utrudniają życie korepetytorom.

 4. Kilka miesięcy temu Wizz Air wstrząsnął branżą lotniczą, wprowadzając nowe zasady przewozu bagażu. Teraz robi to po raz kolejny.
  Z kraju i ze świata

  Od listopada zapłacisz za bagaż podręczny w tanich liniach

  1 listopada zmienia się polityka bagażowa w liniach Ryanair i Wizz Air. To kolejne zmiany ogłoszone przez przewoźników w przeciągu kilku ostatnich miesięcy. Czy objęcie podstawowych usług dodatkowymi kosztami to jedyna opcja, która pozwoli tanim liniom utrzymać atrakcyjne ceny biletów?

 5. Jak zostać żołnierzem? MON rekrutuje. Ścieżka rozwoju, zasady rekrutacji do wojska. Kampania MON: Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej
  Praca

  MON rekrutuje do wojska. Jakie są korzyści bycia żołnierzem?

  Jak zostać żołnierzem? 14 października Ministerstwo Obrony Narodowej wystartowało z kampanią rekrutacyjną: "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej", która ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służa, ale również stabilna praca pełna perspektyw - informuje MON. W jej ramach na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i namawiać ich do wstąpienia w wojskowe szeregi. Jakie wygląda żołnierska ścieżka rozwoju i jak wyglądają zasady rekrutacji do wojska? O tym przeczytasz w poniższym artykule.