Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Z kolei Eurostat podaje, że w marcu br. popyt na paliwa w Unii Europejskiej gwałtownie spadł – o 15 proc. w stosunku do lutego
  Z kraju i ze świata

  Ceny na stacjach poniżej 4 zł? "Odejdą w zapomnienie"

  „Lockdown” spowodował prawie natychmiastowe skutki w światowych gospodarkach. Wiele branż z dnia na dzień niemal całkowicie zawiesiło działalność, a inne drastycznie spowolniły. Pandemia COVID-19 przyczyniła się do tego, że ludzie przestali przemieszczać się nie tylko pomiędzy państwami, lecz także lokalnie. Skutki odczuwa także branża paliwowa. Jednak, nawet po odmrożeniu gospodarek, z długofalowymi konsekwencjami pandemii będziemy musieli dopiero się zmierzyć. Wielu ekspertów przewiduje, że świat będzie funkcjonował na nowych, bliżej jeszcze nie określonych, zasadach.

 2. Bez zgody pracownika, wysłanie na urlop jest dopuszczalne jedynie w przypadku polecenia wykorzystania przez pracownika urlopu zaległego oraz w przypadku
  Wiadomości

  Urlop wypoczynkowy pod przymusem?

  Pracodawca może „wysłać” pracownika na zaległy urlop, czyli niewykorzystany w roku 2019, szczególnie w okresie epidemii, tzn. w czasie, gdy jego zakład pracy został zamknięty zgodnie z odrębnymi przepisami lub nastąpiły inne uzasadniające okoliczności związane z epidemią.

 3. Dyr. Marek Prawda: Unia Europejska pomaga Polsce od początku epidemii koronawirusa. Jest to pomoc bezprecedensowa
  Polska i świat

  "Unia nie pomaga Polsce? To bzdura. Ta pomoc jest ogromna"

  - Mówienie, że Unia Europejska nie pomaga Polsce w walce z epidemią koronawirusa, to wprowadzanie ludzi w błąd. Ta pomoc jest ogromna, na niespotykaną dotąd skalę – mówi Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

 4. Jutro rusza cykl 20. wideokonferencji dla przedsiębiorców „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”
  Strefa biznesu

  Jutro rusza cykl 20. wideokonferencji dla przedsiębiorców „Tarcza...

  We wtorek, 26 maja rusza cykl 20 wideokonferencji dla przedsiębiorców pod hasłem „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”. Ich organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem akcji jest dostarczenie biznesowi praktycznej wiedzy na temat tego, jak w walce ze skutkami epidemii może optymalnie wykorzystać wsparcie z tarczy antykryzysowej. Tematem pierwszej wideokonferencji będzie pomoc dla branży turystycznej.

 5. - Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt- powiedział Szumowski w poniedziałek.
  Z kraju i ze świata

  Do kiedy będziemy nosić maseczki? Rząd ogłosi decyzję

  - Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej - poinformował w Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie dodał, że w niektórych województwach ten nakaz może pozostać.

Najczęściej komentowane