Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 18.07.2019 bydgoszcz plac koscieleckich 3 biurowiec immobile k3 firma it sii .fot: arkadiusz wojtasiewicz/polskapress
  Z kraju i ze świata

  Zmieniasz pracę? Tego możesz oczekiwać od przyszłej firmy

  Przy szukaniu nowej pracy kierujemy się etycznymi działaniami firmy. Nie zapominamy o atmosferze w miejscu pracy, stresie czy relacjach ze współpracownikami. Równie ważnym czynnikiem jest work-life balance. Coraz rzadziej skupiamy się tylko na wysokości wynagrodzenia, bo istotniejsze stają się inne aspekty.

 2. Inwestorom kolejnego powodu do oczekiwania obniżek dostarczył sam prezes NBP, Adam Glapiński.
  Z kraju i ze świata

  RPP obniży stopy procentowe?

  Mimo, iż na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin złoty odrobił część strat, warto zauważyć, że kurs EUR/PLN przebił we wtorek poziom 4,346, tym samym para wzrosła do najwyższego poziomu od 31 października 2018 r.

 3. Z długiego weekendu skorzystają biznesowo właściciele stacji paliw czy małych sklepów spożywczych, ale przede wszystkim ci, obsługujący rekreację i
  Z kraju i ze świata

  Długi weekend. Gospodarka traci miliardy złotych

  Jeśli jedynie połowa z nas weźmie w długi weekend zaledwie jeden dodatkowy dzień wolny, polska gospodarka może stracić nawet około 5 mld zł, które tylko w części zrównoważą większe przychody z turystyki. Najbardziej ucierpią firmy produkcyjne, budowlane czy transportowe. Szczególnie małe i średnie z trudem utrzymujące płynność finansową.

 4. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowanych dziewięć warsztatów, które będą praktycznym uzupełnieniem dla kongresowych debat.
  Z kraju i ze świata

  Rejestracja na IV edycję Kongresu 590 już otwarta

  Patronatu honorowego Kongresowi 590 udzielił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zaproszenie przyjął również Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki. Lista zapowiadanych gości dobitnie świadczy o tym, że Kongres 590 – również w tym roku – potwierdzi swoje miejsce jako najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Polsce.

 5. Żubr zniknie z puszek i butelek piwa... Dlaczego?
  Strefa biznesu

  Żubr zniknie z puszek i butelek piwa... Dlaczego?

  Żubr – popularne piwo w Polsce, a zarazem symbol Podlasia, wystartował z wyjątkową akcją, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków zwierząt. Aby uzmysłowić skalę zagrożenia, Żubr zniknie z puszek i butelek piwa, ustępując miejsca trzem gatunkom: wilkowi, rysiowi i sóweczce. Akcja prowadzona jest we współpracy z WWF, jedną z największych światowych organizacji zajmujących się ochroną przyrody.