Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Powodem jest epidemia koronawirusa i załamanie gospodarcze, jakie wywołała.
  Z kraju i ze świata

  Firmy sprzedają długi. 800 proc. wzrost windykacji

  Mikroprzedsiębiorcy, którzy do niedawna w obawie o pogorszenie relacji biznesowych nie egzekwowali kategorycznie starych długów, teraz nie mają wyboru. W marcu w stosunku do lutego odnotowano wzrost zleceń windykacji na poziomie 800 proc. - Do windykacji przekazywane są sprawy z mniejszym opóźnieniem w płatnościach, co jednoznacznie pokazuje, że przedsiębiorcy obawiają się o swoje należności i szybciej reagują- tłumaczy AIP ekspert.

 2. Poczta ma otwierać przesyłki, skanować ich treść i przesyłać adresatom e-mailem.
  Wiadomości

  Tarcza II: więcej zwolnień z ZUS, rolnicy z zasiłkiem...

  W sobotę do godz. 13.00 poszczególne ministerstwa miały czas na zgłaszanie uwag do kolejnej specustawy określanej mianem Tarczy Antykryzosowej 2.0. Ma ona trafić do Sejmu jeszcze przed Wielkanocą i uzupełnić obowiązujące już od początku miesiąca przepisy wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Kogo obejmą zmiany?

 3. Połowa Polaków chce odłożyć świąteczne zakupy na ostatnią chwilę a 77 proc. planuje je zrobić w sklepach stacjonarnych – głównie dyskontach (93 proc.!:
  Wiadomości

  Jak najbezpieczniej zrobić zakupy na Wielkanoc

  Blisko połowa Polaków chce zrobić zakupy wielkanocne niemal na ostatnią chwilę. To ze względu na ograniczenia przy robieniu zakupów – chcemy zrobić jedne za to kompleksowe. Ze względu na produkty świeże: warzywa, owoce, pieczywo dla większości optymalnym rozwiązaniem są dni maksymalnie bliskie świąt, a miejscem – dyskonty lub supermarkety. Praktycznie trzech na czterech Polaków świąteczne plany zakupowe wiąże z Biedronką lub Lidlem. A to dodatkowo zwiększy kolejki w drugiej połowie tygodnia.

 4. Będziemy mieć mniej czasu na odpoczynek? Poznaj nowe uprawnienia pracodawców
  Praca

  Kiedy pracodawca może ograniczyć czas odpoczynku pracownika?

  Pracodawca może obniżyć pracownikowi okres odpoczynku. Tarcza antykryzysowa daje mu nowe uprawnienia w tym obszarze. Zobacz, ile godzin pracy dopuszczają przepisy oraz co powinien zrobić pracodawca, który zwiększa wymiar czasu pracy.

 5. 5 kwietnia 2020 roku w Polsce był 12 dniem pandemii COVID-19, przy założeniu, że jej pierwszy dzień przypadł na 1000 potwierdzonych zachorowań.
  Z kraju i ze świata

  Dynamika pandemii w Polsce przyspieszyła. Mamy nowe źródła

  Niezależnie od tego czy jesteśmy typowym konsumentem czy przedsiębiorcą, informacje o stanie pandemii koronawirusa mają dla nas kluczowe znaczenie praktycznie każdego dni: wpływają bowiem nie tylko na stan epidemiczny, ale i na organizację naszego życia. Dla przedsiębiorców mają jednak znaczenie dodatkowe - są ważnymi danymi, które dają możliwość urealnienia perspektyw najbliższej przyszłości biznesowej, w tym funkcjonowania firmy lub jej zawieszenia. Dlatego prezentujemy w naszym portalu materiał oceniający stan pandemii w skali mikro (Polska) i makro (świat).