WSB podnosi kompetencje informatyczne studentów

Materiały WSB w Opolu
Kompetencje cyfrowe to wiedza, umiejętności i postawy pozwalające w sposób efektywny, poprawny, bezpieczny, krytyczny, kreatywny i etyczny wykonywać zadania, rozwiązywać problemy, komunikować się, zarządzać informacją, współpracować, tworzyć i dzielić się treściami.
Kompetencje cyfrowe to wiedza, umiejętności i postawy pozwalające w sposób efektywny, poprawny, bezpieczny, krytyczny, kreatywny i etyczny wykonywać zadania, rozwiązywać problemy, komunikować się, zarządzać informacją, współpracować, tworzyć i dzielić się treściami. Materiał WSB w Opolu
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu realizuje projekt „Akademia Umiejętności Informatycznych”, dotowany przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach projektu „Małe Granty dla Uczelni Województwa Opolskiego na zadania dydaktyczno-naukowe”.

Jak ważne współcześnie są kompetencje informatyczne - mówi Elżbieta Modrzejewska z Biura Karier WSB Opole –

„Obecnie kompetencje cyfrowe, obok czytania, pisania, umiejętności matematycznych i językowych, stanowią zespół fundamentalnych umiejętności współczesnego człowieka. Kompetencje cyfrowe obejmują szeroki wachlarz umiejętności – od sprawnego posługiwania się i dobierania odpowiednich narzędzi cyfrowych, przez zdolność do innowacyjnego myślenia, aż po układanie procesów i strategii transformacji cyfrowej w organizacji.”.

Kompetencje cyfrowe to wiedza, umiejętności i postawy pozwalające w sposób efektywny, poprawny, bezpieczny, krytyczny, kreatywny i etyczny wykonywać zadania, rozwiązywać problemy, komunikować się, zarządzać informacją, współpracować, tworzyć i dzielić się treściami.

„Kompetencje cyfrowe są ważne. Należy je rozwijać, jednocześnie dostosowując się do zmian zachodzących w środowisku, w jakim funkcjonuje społeczeństwo. Rozwój kompetencji cyfrowych jest niezbędny, aby sprawnie odnajdywać się w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.”- przekonuje Elżbieta Modrzejewska.

Biuro Karier WSB w Opolu w ramach projektu organizuje i realizuje cykl szkoleń zmierzających do wyposażenia i wzbogacenia studentów w umiejętności, wiedzę oraz kompetencje , m.in. z zakresu obsługi arkusza kalkulacyjnego Excel. Dlaczego ważna jest znajomość tego narzędzia mówi uczestniczka cyklu szkoleniowego – studentka Patrycja Kolerska:

„Znajomość arkusza kalkulacyjnego MS Excel jest coraz częściej wymagana do pracy biurowej, administracyjnej czy menadżerskiej. Ze względu na jego zaawansowaną funkcjonalność może on usprawnić, a nawet zautomatyzować wiele wykonywanych zadań. Dzięki dobrej znajomości Excela sprawniej analizujemy dane, a zaoszczędzony czas możemy poświęcić na wyciąganie wniosków i planowanie działań. Dlatego biorę udział w cyklu szkoleń na trzech poziomach: podstawowym, średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym”.

Zapisy na szkolenia możliwe są za pomocą formularza zapisów na stronie: www.wsb.pl/opole

Informacji udzielają także pracownicy Biura Karier WSB Opole: [email protected], tel. 77-40 19 422

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska