Wybory samorządowe. Na co czeka Tomasz Wantuła?

Redakcja
Tomasz Wantuła  twierdzi, że nie wie , czy w ogóle wystartuje w wyborach samorządowych. Wielu uważa, że to polityczny blef.
Tomasz Wantuła twierdzi, że nie wie , czy w ogóle wystartuje w wyborach samorządowych. Wielu uważa, że to polityczny blef.
Tomasz Wantuła zwleka z ogłoszeniem startu w wyborach. Nie chce też brać udziału w żadnych debatach o stanie miasta.

Zapytaliśmy Tomasza Wantułę, kiedy wreszcie ogłosi swój start w wyborach na kolejną kadencję. Usłyszeliśmy, że jest na to jeszcze za wcześnie. To o tyle dziwne, że wszyscy najważniejsi kandydaci na urząd prezydencki w Kędzierzynie-Koźlu już dawno się ujawnili, a niektórzy zaczynają nawet prezentować swoje programy. Mało tego, Tomasz Wantuła zaznaczył także, że wciąż nie jest pewne, czy w ogóle... wystartuje. - To oczywiście taki polityczny blef - mówi nam osoba z otoczenia prezydenta. - Taka sytuacja daje mu większy komfort. Może np. prowadzić nieoficjalną kampanię wyborczą podejmując takie, a nie inne decyzje. I jednocześnie zasłaniać się, że jedynie wykonuje swoją pracę.

Jak dowiedziała się nto, Tomasz Wantuła wysoko ocenia jednak swoje szanse w wyborach. Największe zagrożenie widzi w kandydacie Platformy Obywatelskiej Wojciechu Jagielle. Siłą tego ostatniego ma być fakt, że jest kandydatem ponadpartyjnym, który może zebrać wiele głosów m.in. w elektoracie lewicowym. Jagiełło startował bowiem do rady miasta z list SLD. Z tego też powodu niewielkie szanse na powrót do magistratu daje się Wiesławowi Fąfarze, który jest członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej i będzie go reprezentował w wyborach.

Swoją kampanię na dobre rozpoczął już za to były poseł Robert Węgrzyn, który również wymieniany jest w gronie faworytów do wyścigu o najważniejsze stanowisko w mieście.

Wezwał on Tomasza Wantułę do udziały w debacie na temat kondycji miasta. Prezydent nie podjął jednak rękawicy, w związku z czym został dość ostro zaatakowany publicznie przez Węgrzyna.

"Obecny włodarz Kędzierzyna-Koźla stworzył wokół siebie iście bizantyjski dwór doradców i asystentów, nie mający precedensu w żadnym innym samorządzie województwa opolskiego, ani nawet w miastach znacznie większych niż Kędzierzyn-Koźle" - napisał Węgrzyn w liście do dziennikarzy.

Zwrócił się do prezydenta z publicznym pytaniem, ile pieniędzy z budżetu miasta kosztowało utrzymanie jego gabinetu, biorąc pod uwagę nie tylko pensje, ale także wszelkie inne koszty, takie jak delegacje, diety i tym podobne.
Urząd miasta, póki co, jest głuchy na te zaczepki.

- Prezydent Tomasz Wantuła pozostaje na stanowisku, że kampania prezydencka rozpocznie się z chwilą jej formalnego ogłoszenia - podkreśla Halina Damas-Łazowska, szefowa gabinetu prezydenta Wantuły.

Opozycja już wcześniej wypominała prezydentowi, że wspomniany gabinet kosztuje pół miliona złotych rocznie. Najlepiej zarabiającą w nim osobą jest właśnie Halina Damas-Łazowska. Jej pensja nie jest co prawda jawna, ale nam przyznała się, że zarabia 8 tysięcy złotych netto miesięcznie.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

?

o
on

Poraz kolejny pokazali włodarze Naszego miasta, że w głębokim poszanowaniu mają Nas mieszkańców. Tej władzy i tym radnym mówię stanowcze NIE

G
Gość
W dniu 06.08.2014 o 23:03, Gość napisał:

wyżej:"...tępy lud..."  ???-może to raczej ty jesteś tępy ???!!!! Te łopaty   przeznaczono dla takich geniuszy  jak ty - bo są -bardzo mizerne co prawda -szanse , że za ich pomocą chociaż mikroskopijną dawkę rozumu i rozsądku da się władować do twej  dosyć pustej łepetyny ...Liczenie jednak na pozytywny efekt tej operacji jest jednak dosyć beznadziejne ...

po co się pultasz pomysł dobry, wykonanie też

G
Gość

wyżej:

"...tępy lud..."  ???-może to raczej ty jesteś tępy ???!!!!

 

Te łopaty   przeznaczono dla takich geniuszy  jak ty - bo są -bardzo mizerne co prawda -szanse , że za ich pomocą chociaż mikroskopijną dawkę rozumu i rozsądku da się władować do twej  dosyć pustej łepetyny ...

Liczenie jednak na pozytywny efekt tej operacji jest jednak dosyć beznadziejne ...

G
Gość

tylko głupiec otacza się doradcami. Mądry rządzi sam. Przypomnę powiedzenie gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania." A gdzie trzech głupców tam o mądre rady trudno."( przypis własny) 

G
Gość
W dniu 31.07.2014 o 16:16, jakub napisał:

trallala

Czasem warto "jakubie" czy "kubusiu" wrócić do piaskownicy, bo czasy dzieciństwa to okres beztroskiego trallala, natomiast od dorosłości  i lokalnych polityków się czegoś wymaga i  bezlitośnie rozlicza  obecną kadencjętrallala,czy się to podoba czy też nie!

j
jakub

trallala

G
Gość
W dniu 31.07.2014 o 15:42, Gość napisał:

Prezydent K-K czeka na 16 sierpnia 2014,kiedy to się rozpoczyna kampania przedwyborcza w której na 100% rozliczymy prezydenta Tomasza Wantułę i radnych KWW TW z przedwyborczych obietnic i ich realizacji,oraz z 4 letniej pracy wszystkich instytucji mu podległych w szczególności : -MOPS,gdzie pozbyto się poprzedniej dyrektorki ,która ujawniła korupcyjne załatwianie pracy - SMS-sami  szefowa gabinetu Halina Damas -Łazwoska chciała  załatwić czy  dać jak na tacy   pracę swoim trzem znajomym w tym żonie byłego prezydenta K-K  Wiesława Fąfary, -MOSiR ( był konkurs na dyrektora,  a skoro nie przeszła osoba,która "miała" zostać- zrobiono  ponowny  konkurs  na wice ,który  oczywiście wygrała! była bezkonkurencyjna.) oraz  stworzono kierowniczy etat  dla radnego z KWW TW -Wydział Wychowania i Oświaty,w którym zdymisjonowano dyrektorkę(afera naciskowa),bo nie chciała przyjąć do pracy  żony radnego  KWW TW, dla którego stworzono etat w MOSiR j.w. Jak widać gołym okiem  jednostki podległe prezydentowi są aby spełniać  nepotyczne i kumoterskie  zachcianki i nie tylko ale o tym w kampanii przedwyborczej.Rozliczenia będą i o to prezydent może być (nie)spokojny. . P.S. Tak jak od grudnia 2010  prezydent zwalnia niepokornych i   tworzy nowe miejsca pracy ,które rozdaje   za określone zasługi  w tych urzędach pracę warto sprawdzić jak  wypełnia Konstytucyjne obowiązki wobec tych najuboższych,najbardziej potrzebujących,bezrobotnych,zwolnionych na "telefoniczne polecenie" ,którym POMAGA "charytatywnie " dając "przyspieszone" lub "opóźnione" zasiłki,aby mieli za co kupić lekarstwa,opłacić rachunki i kupić jedzenie.Życzyć należy  prezydentowi aby w czasie kampanii przedwyborczej   nie stali przed UM czy  MOPS-em czy Kościołami jak dziady "kalwaryjskie" z kapeluszem po datki"co łaska"?Bo to byłaby totalna klapa i  kompromitacja Bizantyjskiego Dworu ,który cechuje się empatią,człowieczeństwem i przejrzystością działań  j.w.!   

G
Gość

Prezydent K-K czeka na 16 sierpnia 2014,kiedy to się rozpoczyna kampania przedwyborcza w której na 100% rozliczymy prezydenta Tomasza Wantułę i radnych KWW TW z przedwyborczych obietnic i ich realizacji,oraz z 4 letniej pracy wszystkich instytucji mu podległych w szczególności :

 

-MOPS,gdzie pozbyto się poprzedniej dyrektorki ,która ujawniła korupcyjne załatwianie pracy - SMS-sami  szefowa gabinetu Halina Damas -Łazwoska chciała  załatwić czy  dać jak na tacy   pracę swoim trzem znajomym w tym żonie byłego prezydenta K-K  Wiesława Fąfary,

 

-MOSiR ( był konkurs na dyrektora,  a skoro nie przeszła osoba,która "miała" zostać- zrobiono  ponowny  konkurs  na wice ,który  oczywiście wygrała! była bezkonkurencyjna.) oraz  stworzono kierowniczy etat  dla radnego z KWW TW

 

-Wydział Wychowania i Oświaty,w którym zdymisjonowano dyrektorkę(afera naciskowa),bo nie chciała przyjąć do pracy  żony radnego  KWW TW, dla którego stworzono etat w MOSiR j.w.

 

Jak widać gołym okiem  jednostki podległe prezydentowi są aby spełniać  nepotyczne i kumoterskie  zachcianki i nie tylko ale o tym w kampanii przedwyborczej.

Rozliczenia będą i o to prezydent może być (nie)spokojny. .

G
Gość

Słynne PPP czyli

-Prezio

-Postanowił

-Porządzić

 

Trudno oderwać władzę od koryta, skoro koryto to takie konfitury. Wszyustko w rękach wyborców.

G
Gość
W dniu 28.07.2014 o 20:52, Gość napisał:

Spytaj Łazowską. Wantuła słucha jej, jak wyroczni i jest posłuszny.

To pytam jaka kwotę zaoszczędziła gmina Kędzierzyn-Koźle zatrudniają tylu doradców i pełnomocników w latach grudzień 2010-lipiec 2014?

Jeżeli nie było oszczędności to jaka kwota została przez te lata wydana na tych ludzi prezydenta(płace,nagrody,delegacje, koszty reprezentacyjne,obsługa biura itd.)których jest więcej  zatrudnionych niż u prezydenta Wrocławia,Poznania czy Łodzi? Kim są ci ludzie i co zrobili w służbie obywateli i służbie sobie i swoim kumotrom?Czy to prawdziwe Bizancjum czy po prostu Kędzierzyńsko-Kozielski "rozbudowany" WERSAL?

G
Gość

Spytaj Łazowską. Wantuła słucha jej, jak wyroczni i jest posłuszny.

G
Gość
W dniu 28.07.2014 o 09:04, Odrzak napisał:

w Urzędzie jest wiele tzw. zbędnych osób nabijających sobie kasę i nic lub niewiele robiących. a oddzielny rozdział to Pani Gabriela Tomik - pełnomocnik Prezydenta ds. Odry.i co w tej Odrze zrobiła? no poza "biciem piany" wokół swojej osoby NIC.

Kiedy zostało utworzone to stanowisko i dla KOGO?

 

Pełnomocnikowi należałoby przypomnieć,że już pod koniec XIX wieku rozpoczęta został budowa największego portu śródlądowego na Odrze tj.Koźle Port, zaś Kozielska Stocznia Rzeczna została zbudowana w 1972r . Czy będzie reaktywacja stoczni,poprzez sciągnięcie inwestora przez pełnomocnika prezydenta d.s. Odry.

 

Jeżeli nie  ma takich planów to na czym polega to doradzanie  i ile  jeszcze osób ze Sławięcic  doradza prezydentowi K-K  obecnej  kadencji?

g
gość
W dniu 28.07.2014 o 16:15, gość napisał:

Dopisz jeszcze Jagiełłę od 12 lat przyspawanego do stołka rady

g
gość
W dniu 28.07.2014 o 14:13, Gość napisał:

Dopisz jeszcze Fąfarę i wszystkich radnych- zaradnych przyspawanych do stołków, nawet już w drugim pokoleniu.Wszyscy myślą, że to miasto umiera, a ono już dawno Umarło :( W nim tłuściutkie " nekrofagi" myślą całkiem poważnie o likwidacji cmentarza, na którym leżą ci, którzy WYBUDOWALI swoimi rękami to miasto. Do 1951 roku to była wieś i teraz znowu będzie wieś, a w niej Rodzina Don Corleone- na swoim B)

Dopisz jeszcze Jagiełłę od 12 lat przystanek do stołka rady
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3