Wzrok, słuch i smak ważne w biznesie

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
b Dr inż. Łukasz Dymek i dr inż. Małgorzata Adamska, prodziekani Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, zapowiadają, że na stworzonym na uczelni laboratorium sensorycznym zyskają regionalni przedsiębiorcy, naukowcy i studenci.
b Dr inż. Łukasz Dymek i dr inż. Małgorzata Adamska, prodziekani Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, zapowiadają, że na stworzonym na uczelni laboratorium sensorycznym zyskają regionalni przedsiębiorcy, naukowcy i studenci. Edyta Hanszke
Pomożemy opolskim firmom w opracowaniu nowych strategii marketingowych czy organizacyjnych - deklarują naukowcy.

Laboratorium sensoryczne na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej to kilka sal wyposażonych w sprzęt komputerowy, fotograficzny, poligraficzny, lustro weneckie i kamery do przeprowadzania badań fokusowych.

- Stworzyliśmy ją, dzięki dofinansowaniu unijnemu, z myślą o regionalnych przedsiębiorcach - informuje dr inż. Łukasz Dymek, prodziekan wydziału.

W nowym laboratorium firmy będą mogły, korzystając z wyposażenia i pomocy naukowców, np. zaprojektować nowe opakowania dla swoich produktów, wyprodukować reklamę graficzną czy film promocyjny, opracować zmianę wizerunku firmy czy promocję konkretnego produktu, strategię dystrybucji, przeprowadzić badania konsumenckie czy szkolenie z negocjacji biznesowych.

Pierwszy test tego projektu zaplanowano na wrzesień, kiedy PO podpisze umowy z przedsiębiorcami - uczestnikami projektu "Efektywny transfer wiedzy z nauki do przemysłu w województwie opolskim". - Nabór do niego trwa do 30 czerwca, a zainteresowani udziałem mogą szukać informacji na stronie: www.etw.opolskie.pl - zachęca dr inż. Małgorzata Adamska, prodziekan.

Pomysłodawcy laboratorium sensorycznego zakładają, że projekt przysłuży się rozwojowi regionalnych przedsiębiorstw, ale także uczelni.

- Wytypujemy konkretnych pracowników, którzy będą współpracować z danym przedsiębiorstwem i wspierać je w zaspokajaniu ich potrzeb. Z kolei nasi pracownicy dobiorą sobie do współpracy studentów. Tak, żeby prace dyplomowe jeszcze ściślej i w większej liczbie powiązane były z praktyką - zapowiada prodziekan Adamska.

Autorzy projektu zapewniają, że laboratorium będzie doposażane w sprzęt, np. hełmy z rejestratorami ruchu oka, co może być przydatne do oceny zachowań konsumenckich. - Tak, jak przy zakupie kierujemy się wszystkimi zmysłami, tak w laboratorium chcemy mieć urządzenia do testowania tych zmysłów - dodaje prodziekan Dymek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska