Afera mieszkaniowa w Opolu. Solidarna Polska składa doniesienie do prokuratury na prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Poseł Solidarnej Polski zwrócił uwagę, że prezydent Opola najpierw nabył mieszkanie w TBS, a dopiero po trzech miesiącach ustalił regulamin jego finansowania.
Poseł Solidarnej Polski zwrócił uwagę, że prezydent Opola najpierw nabył mieszkanie w TBS, a dopiero po trzech miesiącach ustalił regulamin jego finansowania. Mateusz Majnusz
Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski złożył doniesienie do prokuratury na prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. To efekt dwutygodniowej kontroli poselskiej przeprowadzonej w Opolskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego.

50-metrowym mieszkaniem – jednym z dwóch, które posiada Arkadiusz Wiśniewski – na samym początku zainteresowana była inna osoba, która ostatecznie z niego zrezygnowała. A wniosek prezydenta Opola wraz z opłatą rezerwacyjną wpłynął do spółki po siedmiu dniach od rezygnacji tej osoby.

- Oznacza to, że prezydent Wiśniewski kłamał, że te mieszkanie przez wiele miesięcy stało puste – uważa poseł Kowalski.

Czy OTBS informował opinię publiczną o wolnych mieszkaniach?

Na konferencji prasowej stwierdził także, że nie zgadza się z powielaną przez opolski ratusz narracją, że informacje o "uwolnieniu" jakiegoś mieszkania zawsze były ogólnodostępne. W tym bowiem przypadku opolski TBS – jak przekonuje Kowalski – miał nie poinformować opinii publicznej, że mieszkanie się zwolniło.

- Nie ma żadnej informacji o tym, aby ten fakt był informowany mieszkańcom Opola. Innymi słowy, opolskie rodziny, dla których OTBS realizuje inwestycje w preferencyjnych warunkach finansowania, nie miały możliwości dowiedzenia się o możliwości zarezerwowania tego atrakcyjnego, 50-metrowego mieszkania – wyjaśnił Janusz Kowalski.

"Jako prezydent Opola działał interesie swoim i swojej rodziny"

Poseł Solidarnej Polski zwrócił także uwagę, że prezydent Opola najpierw nabył mieszkanie w TBS, a dopiero po trzech miesiącach ustalił regulamin jego finansowania. A w przypadku mieszkań przy ul. Oleskiej wprowadzono zapis, który umożliwił dojście do własności z 15 lat do zaledwie 5, co w przypadku innych inwestycji TBS w Opolu nie miało nigdy miejsca.

- Jeśli jest jak wcześniej mówił Arkadiusz Wiśniewski, że mieszkanie te nabył dla swoich rodziców, oznacza to, że uchwalając regulamin działał w interesie swoim i swojej rodziny. A to jest rzecz niedopuszczalna - podkreślił poseł Kowalski.

"Nie dam się zastraszyć" - deklaruje prezydent Opola

Do sytuacji odniósł się na konferencji prasowej prezydent Opola, który na wstępie oświadczył, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa odbiera jako próbę zastraszenia go i chęć zniechęcenia go do dalszego wyjaśniania – jak to określił Arkadiusz Wiśniewski – rzekomej "afery Jakiego w opolskim WiK."

- Oświadczam, że nie dam się zastraszyć – zaznaczył Wiśniewski.

Arkadiusz Wiśniewski nie ma sobie nic do zarzucenia

Stwierdził też, że w sprawie zakupu mieszkań przy ul. Oleskiej nie ma sobie nic do zarzucenia. Przede wszystkim dlatego, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, nie doszło do złamania prawa ani jak twierdzi poseł Kowalski – przekroczenia uprawnień z chęcią osiągnięcia zysku.

- Uczciwie nabyłem prawa najmu do mieszkań, zapłaciłem za nie rynkową cenę, która wcale nie była mała, ponieważ nadal w TBS przy ul. Oleskiej są wolne mieszkania, więc każdy, nawet poseł Kowalski może je nabyć – tłumaczył prezydent Wiśniewski.

Arkadiusz Wiśniewski zaprzeczył, aby informacje o tym, że zwolniło się jakieś mieszkanie, posiadał przed innymi mieszkańcami. Jednocześnie dodał, że mieszkanie nabył po innych, a nie przed innymi i było tak w każdym z dwóch posiadanych przez niego mieszkaniach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska