Orlik Opole mocno zbity przez zdecydowanego lidera

Joanna Knetsz
Mateusz Wilusz i pozostali gracze Orlika byli bezradni w starciu z najlepszym zespołem I ligi. Joanna Knetsz
Opolski zespół nie miał wiele do powiedzenia w starciu z ekipą popularnych "Szarotek" z Nowego Targu.

W sobotnim meczu nasza drużyna była wyraźnie słabsza od rywali. Wynik gospodarze otworzyli już w 2. min po strzale Damiana Zarotyńskiego.

Orlik Opole co prawda starał się atakować, ale brakowało wykończenia akcji. Kulała również gra w przewadze i skuteczność.

Druga odsłona tego meczu była najbardziej emocjonująca. Przy stanie 3:0 bramkę dla Orlika po indywidualnej akcji zdobył Mateusz Pawlak, który dobijał własny strzał w słupek. Chwilę później powinno być 3:2, ale doskonałą okazję zmarnował Łukasz Korzeniowski, który będąc w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza gospodarzy Tomasza Rajskiego.

Może gdyby wtedy padł gol, to mecz miałby inny przebieg. A tak Podhale przejęło inicjatywę i dobrze spisujący się w naszej bramce Piotr Jakubowski co kilka minut musiał wyjmować krążek z siatki.

W niedzielnym meczu Orlik Opole pokazał się z lepszej strony, ale to nie wystarczyło nawet na postraszenie zespołu z Nowego Targu. Przez pierwsze dwie tercje gra była wyrównana, ale to Podhale strzelało bramki.

Gracze Orlika Opole spędzili zbyt dużo czasu na ławce kar, aby sił starczyło im na trzy pełne tercję. W konsekwencji w trzeciej odsłonie Orlik został zmuszony przez Podhale do gry w obronie.

- Wynik w niedzielnym meczu nie odzwierciedlał przebiegu gry - oceniał zawodnik Orlika Tomasz Sznotala. - Złapaliśmy za dużo kar, a po grze w osłabieniu później zabrakło nam sił. Jednak tak naprawdę Podhale po dokonanych wzmocnieniach jest nie do pokonania.

Podhale Nowy Targ - Orlik Opole 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)
1:0 Zarotyński - 2., 2:0 Bryniczka - 13., 3:0 Neupauer - 25., 3:1 Pawlak - 26., 4:1 Neupauer - 28., 5:1 D. Kapica - 31., 6:1 Voznik - 34., 7:1 Bryniczka - 45., 8:1 Bryniczka - 52.

Podhale Nowy targ - Orlik Opole 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
1:0 Bryniczka - 8., 2:0 Ćwikła - 40., 3:0 Neupauer - 43., 4:0 Voznik - 44., 5:0 Adamovicis - 51.
Orlik: Jakubowski - Pawlak, Resiak, R. Nalewajka, Wilusz, Bernacki - Stopiński, Błaszków, Sznotala, Korzeniowski, Szymański (tylko sobota) - Sordon, Cwykiel, Zdrojewski, K. Zwierz, Szczurek - Cymbała (tylko sobota), Mądrowski (tylko niedziela). Trener Miroslav Doleżalik.

Wyniki
Sobota: Podhale Nowy Targ - Orlik Opole 8:1, Naprzód Janów - KH Gdańsk 14:2, Polonia Bytom - Legia Warszawa 4:3 (po dogrywce).
Pauzował SMS Sosnowiec.
Niedziela: Podhale Nowy Targ - Orlik Opole 5:0, Naprzód Janów - KH Gdańsk 13:0, Polonia Bytom - Legia Warszawa 7:3.
1. Podhale 20 55 136:27
2. Polonia 20 38 74:66
3. Orlik 22 33 63:73
4. Naprzód 20 33 110:59
5. Legia 22 30 72:103
6. KH Gdańsk 20 16 51:102
7. SMS Sosnowiec 20 11 28:104