Paweł Szklarczyk - kandydat do Sejmiku Województwa Opolskiego

Ogłoszenie wyborcze KW Prawo i Sprawiedliwość
Okręg nr 3 Lista KW Prawo i Sprawiedliwość Pozycja nr 7

BĄDŹMY RAZEM
BUDUJMY WSPÓLNIE

O mnie:

Pochodzę z Kędzierzyna-Koźla i mam 29 lat.

Jestem absolwentem kozielskiego I LO im. Henryka Sienkiewicza. Ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodowo zajmuję się prawem cywilnym. Hobbystycznie i naukowo – historią i prawem konstytucyjnym. Jestem również zastępcą redaktora naczelnego rocznika naukowego „Wrocławskie Studia Erazmiańskie”. Nie należę do żadnej partii politycznej.

Program:

Jako mieszkaniec Opolszczyzny deklaruję chęć współpracy z wszystkimi opcjami politycznymi. Będę popierał wszelkie inicjatywy i działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i dobrostanu mieszkańców Naszego Województwa, a w szczególności mieszkańców powiatów strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Nie jest moim celem wdawać się w spory ideologiczne czy światopoglądowe.

Pośród moich priorytetów jest bezpieczeństwo mieszkańców całej Opolszczyzny – w szczególności w zakresie funkcjonowania służby zdrowia w regionie.

Za niezwykle istotne uważam również wyrównywanie nierówności w dostępie do usług publicznych pomiędzy miastami i wsiami oraz przeciwdziałanie wykluczeniu ze względu na utrudnienia w komunikacji.

Choć opolska sieć infrastruktury drogowej i kolejowej w ostatnich latach uległa znaczącej poprawie poprzez rozbudowę, przebudowę i modernizację, nadal w tym zakresie pozostaje wiele do zrobienia.

Dla poprawy organizacji ruchu kolejowego konieczne jest przywrócenie lub zwiększenie częstotliwości połączeń POLREGIO S.A. Niezbędna jest większa współpraca pomiędzy przewoźnikami kolejowymi. Województwo Opolskie powinno w tym celu korzystać ze swych uprawnień jako udziałowiec POLREGIO S.A

Przepustowość głównych arterii komunikacyjnych w naszym województwie również wymaga usprawnień, a większe miasta borykają się z problemem korków ulicznych. Za przykład podać można m.in. Kędzierzyn-Koźle. Niewątpliwie optymalizacja dróg, ulic i skrzyżowań pod względem ich przepustowości zmniejszyłaby skalę problemu i poprawiła bezpieczeństwo na drogach. W tym zakresie deklaruję pełne wsparcie dla władz lokalnych – tak samorządów gminnych i powiatowych, jak również współpracę z administracją rządową.

Proszę o Państwa głos 7 kwietnia
Paweł Szklarczyk

Kandydat bezpartyjny do Sejmiku Województwa Opolskiego
Okręg wyborczy nr 3 w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego: pow. kędzierzyńsko‑kozielski, pow. strzelecki
Lista: KW Prawo i Sprawiedliwość  
Miejsce nr: 7

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska