Piast Gliwice - Odra Opole 2-0 (1-0)

Marcin Feć dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.
Marcin Feć dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. fot. Archiwum
Opolanie nie przywiozą żadnych punktów z Gliwic. Zobacz, jak zagrali nasi. Minuta po minucie.
Piast Gliwice - Odra Opole. (fot. Pawel Giermakowski)

Piast Gliwice - Odra Opole

Bramkarz Odry Opole Marcin Feć grał przez trzy lata w drużynie z Gliwic. W niedzielę zagra przeciwko swoim kolegom. Która drużyna jest - jego zdaniem - lepsza: Piast czy Odra?

- Tabela pokazuje, że Odra. Postaramy się to udowodnić i wygrać - mówi bramkarz Odry Opole. - Nie będzie łatwo, bo Piast to mocny zespół. Szczególnie musimy uważać na ich bocznych pomocników. Zagramy osłabieni brakiem Marka Tracza (pauzuje za kartki) i Adama Orłowicza (jest kontuzjowany), ale wierzę, że mimo to wygramy.

W celu odświeżenia relacji, należy wcisnąć F5.

2-0 (1-0)

KONIEC MECZU

1-0 Kędziora - 40.
2-0 Wesecki - 79.

Piast: Kozik - Michniewicz, Gamla, Banaś, Chylaszek - Kaszowski (kapitan), Widuch, Kompała, Podgórski (82. Filipowicz) - Kukulski (78. Wesecki), Kędziora. Trener Bogusław Pietrzak.
Odra: Feć - Surowiak, Zitka, Ganowicz (kapitan), Janicki - Błażejewski, Copik, Kubik, Kochanowski (75. Paciorek) - Enyinnaya (62. Dzierżenga), Feliksiak (84. Kowalczyk). Trener Witold Mroziewski.

Sędziuje Robert Kubas (Rzeszów). Widzów 2 000 (w tym 100 z Opola).

1' - rozpoczął Piast. W tej samej pierwszy celny strzał na bramkę Piasta oddał Tomasz Copik, jednak trafił prosto w bramkarza.

2' - Krzysztof Janicki wybija piłkę z pola karnego Odry po akcji Piasta.

4' - pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla Piasta. Wrzucał Adam Kompała, piłka dotarła przed pole karne do Tomasza Podgórskiego, który spudłował.

5' - Copik faulowany na środku boiska.

6' - dalekie zagranie z głebi pola do Artur Błażejewskiego, który nie doszedł do piłki. Od bramki rozpoczyna Krzysztof Kozik.

7' - Grzegorz Kochanowski zatrzymuje akcję oskrzydlającą Jarosława Kaszowskiego i Marcin Feć rozpoczyna od bramki.

9' - dośrodkowanie Macieja Michniewicza, na miejscu był jednak Krzysztof Janicki, który wybił piłkę na rzut rożny. Po wykonaniu tego fragmentu gry przez gospodarzy w polu karnym Odry faulowany był Kochanowski.

10' - przewagę optyczną posiada gliwicki Piast, jednak dobrze jak na razie grają nasi defensorzy.

12' - Janicki ponownie zmuszony jest wybić piłkę na rzut rożny. Po raz kolejny jednak nasi obrońcy radzą sobie z atakiem rywala.

13' - znów atakuje Piast, jednak dwukrotnie Zitka blokuje zagrania.

14' - w polu karnym Piasta piłki nie opanował Hugo. Chwilę później szybki kontratak Piasta, piłkę otrzymał Wojciech Kędziora, który w dobrej sytuacji nie trafił do bramki.

15' - pierwszy rzut rożny po akcji Błażejewskiego dla Odry, jednak nie stwarzamy żadnego niebezpieczeństwa pod bramką Kozika.

17' - dośrodkowanie Surowiaka z prawej strony. Enyinnaya z 5 metrów główkuje nad bramką gospodarzy.

21' - Kaszowski zamiast strzelać zagrywa na środek pola karnego. Janicki wybija. Piłka trafia do Kompały, ten zagrywa do Kedziory, którego uprzedza Feć.

28' - Kędzora zagrywa do niepilnowanego Kukulskiego. W ostatniej chwili akcję przerywa obrońca Odry, Krzysztof Janicki.

30' - Kedziora sam na sam z Feciem po przypadkowej akcji. Bramkarz Odry broni strzał z 10 metrów.

32' - Enyinnaya z połowy boiska próbuje lobować Kozika. Nie trafia w bramkę.

34' - Feć broni strzał Kaszowskiego

39' - groźny strzał Copika. Piłkę na róg wybija Gamla. Korner nie przynosi nic ciekawego.

40' - GOL DLA PIASTA. Kompała ładnie zgrywa do Kędziory i ten strzela nad wychodzącym z bramki Feciem. Bardzo dobra akcja gospodarzy, którzy zasłużenie prowadzą.

44' - szybki kontratak, Enyinnaya zagrywa do Feliksiaka, który uderzył z pierwszej piłki na bramkę Piasta, jednak Kozik uratował swój zespół przed utratą gola, wybijając piłkę za linię końcową.

45' - sędzia przedłuża mecz o 2. minuty.

45' + 1 - żółtą kartkę w zespole Piasta zobaczył Tomasz Podgórski za faul bez piłki na Marcelu Surowiaku.

45' + 2 - koniec I. połowy.

Strzały (celne): Piast - 6 (4), Odra - 5 (1)
Rzuty rożne: Piast - 3, Odra - 3
Spalone: Piast - 2, Odra - 1
Faule: Piast - 10, Odra - 8

Od początku tego spotkania gospodarze dyktują warunki, grając odważnie i często próbując akcji oskrzydlających. Nasi obrońcy długo nie pozwalali na oddanie celnego strzału, przy okazji upatrując szans na zdobycie bramki w kontratakach. Tu swoje szanse zmarnowali: Enyinnaya i Feliksiak. Opolanie muszą zastanowić się nad poprawą gry w środku pola, gdyż nie idzie im ona najlepiej, przez co nasi są częściej wystawieni na różne próby. Piast prowadzi zasłużenie po tej I. części gry.

46' - II. część gry rozpoczyna Odra. Póki co żadnych roszad w składach.

47' - Tomasz Copik leży na murawie po starciu z piłkarzem Piasta.

48' - Ganowicz zatrzymuje szarżującego Wojciecha Kędziorę, piłka w rękach Marcina Fecia.

49' - na bramkę Kozika szarżował Feliksiak, jednak naciskany przez obrońców stracił futbolówkę. Od bramki rozpoczyna bramkarz Piasta.

50' - Kozik dalekim wyjściem za pole karne uprzedza Hugo.

53' - po akcji Błażejewskiego ten ogrywa przed karne do Feliksiaka, który próbuje pokonać Kozika. Golkiper Piasta jednak łapie piłkę.

55' - Enyinnaya po podaniu od Kochanowskiego strzelał z 8. metrów, jednak za słabo i w środek bramki. Nie mogło to zaskoczyć Kozika.

57' - rzut wolny dla Odry na połowie Piasta. Faulowany był Kochanowski.

58' - Odra gra odważniej, przejęła inicjatywę i próbuje odrobić straty. Tym razem Hugo na spalonym.

59' - Marcel Surowiak przytomnie powstrzymuje atak gospodarzy.

60' - Odra pod polem karnym Piasta, jednak nasz atak kończy niecelne zagranie Błażejewskiego. Chwilę później obrońcy Piasta sygnalizowali sędziemu rękę Copika, jednak arbiter nakazał kontynuowanie gry.

62' - pierwsza zmiana w Odrze. Za Hugo na boisku pojawił się Wojciech Dzierżenga.

64' - pierwszy, lecz niecelny strzał na bramkę Fecia. Uderzał Kaszowski.

65' - rzut wolny dla Odry z 25. metrów. Błażejewski dośrodkował w pole karne Piasta, tam do piłki wyskoczył Kochanowski, próbował pokonać Kozika głową, jednak bramkarz Piasta złapał piłkę.

66' - niepilnowany Kędziora po dośrodkowaniu główkuje minimalnie obok bramki Fecia.

67' - sprzed pola karnego Piasta uderza Dzierżenga, jednak nie trafia w światło bramki.

71' - w polu karnym rywala pada Błażejewski, jednak sędzia uznał, że nasz zawodnik nie był faulowany i nie podyktował rzutu karnego.

73' - Podgórski znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Feciem, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę i nasz bramkarz był szybszy.

74' - Ganowicz próbuje trafić z dystansu, jednak piłka daleko od bramki.

75' - na środku boiska leży jeden z graczy gliwickiego Piasta. Druga zmiana w Odrze. Za Kochanowskiego wchodzi Grzegorz Paciorek.

78' - kontuzjowanym zawodnikiem w ekipie gospodarzy jest Krzysztof Kukulski, którego uraz był na tyle poważny, że nie będzie mógł kontynuować gry. Jego miejsce zajął Łukasz Wesecki.

79' - GOL DLA PIASTA. Błąd w obronie Odry, Adam Kompała zagrywa do Łukasza Weseckiego. Dopiero co wprowadzony na plac gry zawodnik podwyższa prowadzenie Piasta. 2-0.

82' - Zmiana u gospodarzy. Za Podgórskiego wchodzi Michał Filipowicz. W Odrze Krzysztof Janicki zobaczył żółtą kartkę za faul.

84' - Ostatnia zmiana w Odrze. Za Feliksiaka wchodzi Kamil Kowalczyk.

86' - Łukasz Kubik uderzył z 25. metrów nad bramką Kozika. W odpowiedzi szczęścia próbował Filipowicz. Również nad bramką.

87' - Przerwany atak Piasta. Wesecki na spalonym.

90' - Po dośrodkowaniu Błażejewskiego ładnym strzałem głową popisał się Kowalczyk. Kozik wybija na róg. Odra jednak nie wykorzystała tego fragmentu gry. Sędzia dolicza 3. minuty.

90' + 2 - Po rzucie rożnym Odry Michniewicz blisko pokonania własnego bramkarza. Piłka jednak mija bramkę. Po chwili Paciorek został zablokowany na 6. metrze.

90' + 3 - Koniec meczu. Odra przegrywa w Gliwicach 0-2.

Strzały (celne): Piast - 11 (5), Odra - 11 (5)
Rzuty rożne: Piast - 3, Odra - 6
Spalone: Piast - 6, Odra - 2
Faule: Piast - 18, Odra - 13

Opolska drużyna w 2. części meczu zagrała odważniej, jednak brakowało wykończenia. Przy straconych bramkach opolanie popełnili błędy, a drugi gol praktycznie przesądził o porażce przyjezdnych, gdyż Piast ograniczał się do rozbijania akcji Odry.

Witold Mroziewski (trener Odry): - Mecz miał dwa oblicza, tak jak gra Odry. W pierwszej połowie piłkarze zawiedli, choć można gdybać, co by było gdyby z najbliższej odległości trafili Hugo i Feliksiak. W ogóle najwięcej pretensji mam o brak skuteczności. Po przerwie zaprezentowaliśmy się już lepiej, lecz nie przełożyło się to na bramkę i wynik.

Marcin Feć (bramkarz Odry): - Piast od początku grał to samo. Trzy razy wybroniliśmy się przed ich atakami, lecz kolejny raz dał im już jednak gola. Niestety błąd w defensywie zaprzepaścił cały trud, jaki włożyliśmy w drugą połowę, którą zagraliśmy zdecydowanie odważniej, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji. Brakuje nam do utrzymania punktu i musimy go zdobyć w meczu z Miedzią.