Rusza remont ul. Jagiellonów w Opolu. Co cieszy, prace prowadzone będą wieczorami i w nocy

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Rusza remont ul. Jagiellonów w opolskiej Nowej Wsi Królewskiej.
Rusza remont ul. Jagiellonów w opolskiej Nowej Wsi Królewskiej. MZD Opole
W poniedziałek 13 maja wieczorem rozpoczyna się remont nawierzchni ulicy Jagiellonów w Opolu. Drogowcy wyregulują między innymi wszystkie studzienki i położą nowy asfalt. Gotowy jest już natomiast lewoskręt z ul. Niemodlińskiej w Chopina.

Będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Opolu, remont będzie obejmował odcinek od skrzyżowania ulicy Jagiellonów z ulicą Kowalczyków do skrzyżowania z ulicą Londzina w Nowej Wsi Królewskiej. To około 400 metrów bieżących i blisko 3,5 tysiąca metrów kwadratowych nawierzchni. Prace zakładają sfrezowanie starego asfaltu oraz warstwy wiążącej.

- Następnie odbudujemy warstwę wiążącą, wyregulujemy studzienki i ułożymy warstwę ścieralną - informuje Mariusz Chałupnik, inspektor do spraw komunikacji w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu.

Remont na Jagiellonów potrwa do końca tygodnia. Droga cały czas będzie przejezdna a roboty mają być prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych oraz etapami.

- Pierwszym krokiem będzie sfrezowanie nawierzchni ścieralnej, począwszy od strony skrzyżowania z ulicą Kowalczyków - dodaje Mariusz Chałupnik.

Na wysokości prowadzonych prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Lewoskręt z Niemodlińskiej gotowy

Gotowy jest już natomiast lewoskręt z ul. Niemodlińskiej w Chopina. Ma on blisko 65 metrów długości i został wydzielony po części z lewoskrętu z Niemodlińskiej w Spychalskiego i z miejsca, w którym znajdowała się powierzchnia jezdni wyłączona z ruchu.

- Utworzenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo zostało wcześniej pozytywnie zaopiniowane przez komisję bezpieczeństwa ruchu drogowego - informuje Mariusz Chałupnik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska