Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Nubia - puma z Jury trafiła do zoo w Chorzowie.Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
  Zwierzęta

  Puma z Jury trafiła do zoo. Właściciel: Będę o nią walczył

  Puma Nubia trafiła w niedzielę, 12 lipca, do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Tu spędzi 30 dniową kwarantannę, w trakcie której wykonane zostaną niezbędne badania weterynaryjne. Jej właściciel - Kamil Stanek - weteran z Afganistanu, nie chciał oddać pumy, zgodnie z wyrokiem sądu, do zoo w Poznaniu. Ukrywał się z Nubią w lesie. W obławę na mężczyznę zaangażowano antyterrorystów. Weteran jednak sam zgłosił się na policję. Teraz walczy o to, by puma mogła do niego wrócić. W poniedziałek, 13 lipca, w śląskim zoo odbyła się konferencja w sprawie pumy z Jury. O pumie opowiadała Jolanta Kopiec, dyrektorka zoo w Chorzowie, oraz właściciel Nubii.

 2. Puma Nubia od kilku lat mieszkała w gospodarstwie na Jurze. Na podstawie wyroku sądu pracownicy poznańskiego zoo mieli odebrać zwierzę właścicielowi.
  Strefa Agro

  Gdzie jest puma Nubia z Ogrodzieńca? "Jest bezpieczna"

  Puma w gminie Ogrodzieniec! Poszukiwania mężczyzny, który wraz z pumą uciekł pracownikom poznańskiego zoo, zostały zakończone. W akcję poszukiwania pumy włączonych było około 200 policjantów. Poszukiwana puma to Nubia, puma concolor, która od kilku lat przebywała w gospodarstwie na Jurze. Właściciel również zabrał głos w sprawie poszukiwań.

 3. Dynamika przyrostu nowych instalacji fotowoltaicznych sprawia, że sektor energetyki słonecznej jest obecnie najszybciej rozwijającym się sektorem odnawialnych
  Z kraju i ze świata

  Przekonaliśmy się do fotowoltaiki. Jak zdobyć dofinansowanie

  - Polacy coraz chętniej inwestują w fotowoltaikę. Posiadanie instalacji PV to z jednej strony oszczędności na rachunkach za prąd, z drugiej oczywiste korzyści dla środowiska, dlatego chcemy, aby takich instalacji przybywało- powiedział minister klimatu. Jednocześnie przypomniał, że cały czas można składać wnioski na dofinansowanie w formie dotacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

 4. Puma w ZOO w Chorzowie
  Zwierzęta

  Puma z Ogrodzieńca złapana. Jest na kwarantannie

  Puma z Ogrodzieńca odnaleziona! Zwierzę trafił do zoo w Chorzowie. Kilka dni temu pracownicy zoo w Poznaniu próbowali w towarzystwie dziennikarzy, bez udziału mundurowych, odebrać pumę mieszkańcowi Ogrodzieńca. Wyroku sądu nie udało się wykonać, bo mężczyzna ze zwierzęciem zbiegł do lasu. Do teraz byli nieuchwytni.

 5. Obowiązek prezentowania grafiki przedstawiającej flagę państwa pochodzenia jest uzupełnieniem informacji.
  Z kraju i ze świata

  Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa

  30 września br. wejdą w życie przepisy nakładające obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu- czytamy w komunikacie Ministerstwa Rolnictwa.

Najczęściej komentowane