Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Nieco droższe będą ser i cukier, ale tańsze masło. Minister o spodziewanych cenach
  Ceny

  Minister: Nieco droższe będą ser i cukier, ale tańsze masło

  - Żadnego armagedonu nie będzie - zapewnia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. - Chcemy zwiększyć możliwości sprzedaży polskiej żywności w sieciach handlowych. Chcemy umożliwić polskim konsumentom dostęp do żywności najwyższej jakości – mówił w czwartek szef resortu. I wyjaśnia, że mogą wzrosnąć ceny jabłek, ale tańsze ma być masło.

 2. Protest rolników na placu Zawiszy
  Wiadomości

  Michał K. z prokuratorskimi zarzutami [wideo]

  - Według policji bardzo narozrabialiśmy w Warszawie - powiedział dziś (15.03) Michał K. pod komendą na Ochocie. Przed budynkiem zebrała się setka rolników związanych z AGROunią. Lider ruchu przyjechał do stolicy, by usłyszeć zarzuty prokuratorskie.

 3. Z relacji mieszkańców wynika, że nielegalne odpady były w tym miejscu regularnie podrzucane przez różne osoby. W efekcie teren przypomina ogromne wysypisko
  Wiadomości

  Chemikalia do produkcji farb na składowisku w Otmicach

  Nielegalne składowisko odpadów odkryte zostało w opuszczonym budynku fermy drobiu w Otmicach (gmina Izbicko). Wiadomo, co znajduje się w beczkach i pojemnikach.

 4. Protestujący rolnicy z Olesna i okolic.
  Wiadomości

  Olescy rolnicy nie kończą protestu. Mówią, że polska wieś jest w...

  W województwie opolskim to właśnie w Oleśnie najwięcej rolników dołączyło do protestu, zorganizowanego przez Agrounię. Olescy rolnicy zapowiadają, że nadal będą protestować przeciwko zabijaniu polskiego rolnictwa.

 5. Wycofane jaja z Biedronki skażone Salmonellą
  Wiadomości

  Jaja z Biedronki z salmonellą. Sprawdź, czy ich nie kupiłeś!

  Jajka z Biedronki z salmonellą. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że stwierdzono pałeczki Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj. Jeronimo Martins Polska S.A., czyli właściciel sieci sklepów Biedronka, potwierdza wycofanie ze sprzedazy skażonych jaj oraz informuje, która dokładnie partia produktu została wycofana.