Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Krowa czy kura na urlop nie pojedzie, zapachy na wsi zostaną. Czy coś zmieni ustawa odorowa?
  Wiadomości

  Krowa i kura nie wyjedzie. Ustawa odorowa zmieni wieś?

  "Tak to jest, jak mieszczuchy się przeprowadzają na wieś", pisze jedna z osób komentujących nasz materiał o konfliktach na terenach wiejskich głównie między rolnikami, a nowymi mieszkańcami, przede wszystkim przeprowadzającymi się z miast. Powstają na tle hałasu, kurzu czy uciążliwych zapachów. Ministerstwo Klimatu chce uregulować tę ostatnią kwestię i przygotowuje tzw. ustawę odorową.

 2. Oto najmądrzejsze rasy psów! Są najbardziej posłuszne i inteligentne. Sprawdź, czy jest tu twój pies!
  Zwierzęta

  Oto najmądrzejsze rasy psów

  Jakie są najbardziej posłuszne i inteligentne rasy psów? Najbardziej i najmniej pojętne psy wytypował psycholog zwierząt, Stanley Coren, który stworzył ranking obejmujący aż sto ras. Pierwsza dziesiątka to najbardziej inteligentne i posłuszne rasy psów, które doskonale poddają się tresurze. Sprawdź, czy jest w niej twój pies!

 3. Glifosat - czy nadal będzie można go stosować? Ministerstwo wyjaśnia
  Strefa Agro

  Glifosat - czy nadal będzie można go stosować?

  Glifosat jako substancja czynna jest substancją zatwierdzoną przez Komisję Europejską do stosowania w środkach ochrony roślin. Aktualny termin zatwierdzenia (przedłużony) obowiązuje do 15 grudnia 2022 r. Resort rolnictwa przekazuje, że możliwe są dalsze zezwolenia.

 4. Młodzi rolnicy mogą ubiegać się o 150 tys. zł wsparcia
  Strefa Agro

  „ Premie dla młodych rolników”. Nabór wniosków przedłużony

  Nawet 150 tys. zł może trafić do młodych rolników. Zainteresowanie wsparciem jest duże, dlatego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła termin składania wniosków do 17 sierpnia.

 5. Te koty poprawią ci humor! Jesteś fanem kotów? Zobacz najzabawniejsze memy o twoich ulubionych zwierzakach
  Zwierzęta

  Te koty rozbawią cię do łez. Zobacz najlepsze memy

  Właściciele kotów doskonale wiedzą o tym, że z kotami nie można się nudzić. Te wspaniałe zwierzęta, choć bywają wymagające, odwdzięczają się przywiązaniem i poprawiają humor. Kocie perypetie rozbawią najgorszego ponuraka. Przygotowaliśmy zestawienie najzabawniejszych memów o kotach. Rozchmurz się!

Najczęściej komentowane