Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. - Zmiany klimatu stają się faktem i urzędnicy nie mogą wprowadzać przepisów, które są niemożliwe do zrealizowania - skomentował apel PZPRZ Marian Sikora
  Rośliny

  Termin stosowania nawozów powinien być zależny od pogody

  Przepisy nie przystają do warunków klimatycznych, które ulegają intensywnym zmianom - taki wniosek płynie z pisma, jakie Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych kieruje do komisarza UE Janusza Wojciechowskiego. Osobne pismo w tej sprawie wysłał minister rolnictwa.

 2. Nie daj się zwieść niskiej cenie środków ochrony roślin. Ostrzeżenie przed podróbkami
  Rośliny

  Uważaj na podróbki środków ochrony roślin. Cena może zwieść

  Oferty na internetowych aukcjach czy u obwoźnych sprzedawców mogą być kuszące, jednak powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Ruszyła 2. edycja kampanii edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przeciwko nielegalnym, w tym podrobionym środkom ochrony roślin.

 3. Bielik znaleziony w grudniu i wyleczony z poważnego zatrucia w nyskiej przychodni Arka
  Zwierzęta

  Padły bielik pod Głubczycami. Kolejna ofiara truciciela

  Służby leśne znalazły w rejonie wsi Opawica pod Głubczycami martwego bielika. To prawdopodobnie kolejna ofiara truciciela.

 4. Zdaniem eksperta, po wprowadzeniu nowego podatku, wzrosną ceny na produkty słodzone, ale nie spadnie spożycie cukru.
  Z kraju i ze świata

  Ekspert: Podatek cukrowy nie ma nic wspólnego ze zdrowiem

  Po wprowadzeniu planowanego przez rząd podatku cukrowego, ceny napojów słodzonych mogą wzrosnąć nawet o jedną trzecią. Skutki podatku odczują gospodarstwa domowe, rolnicy a nawet budżet państwa. Doświadczenia innych krajów pokazują, że taki podatek nie ograniczył spożycia cukru. - Taki rodzaj działania nie będzie skuteczny i nie będzie rozwiązaniem do walki z otyłością, nie będzie rozwiązaniem do problemów zdrowotnych Polaków - mówi ekspert.