Trzech kandydatów i jedna kandydatka na burmistrza. Kampania wyborcza w Prudniku rozkręca się

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Stanisław Mięczakowski (stoi) kandydat na burmistrza Prudnika
Stanisław Mięczakowski (stoi) kandydat na burmistrza Prudnika Krzysztof Strauchmann
Komitet obywatelski „Tak dla Ziemi Prudnickiej” ubiega się o władze w Prudniku i w powiecie prudnickim. Właśnie inaugurował swoją kampanię wyborczą.

Kandydatem ugrupowania „Tak dla Ziemi Prudnickiej” na stanowisko burmistrza miasta jest Stanisław Mięczakowski (47 lat) - emerytowany oficer pożarnictwa, były zastępca dowódcy JRG w Prudniku, obecnie pracownik starostwa. Od 5 lat jest też radnym miejskim w Prudniku. Wokół siebie skupił on sporą grupę ludzi z różnych środowisk, min. doświadczonych samorządowców. Wspiera go były burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych, który sam staruje do rady powiatu. Do tego były burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz i były wiceburmistrz Prudnika Zdzisław Pikuła. W komitecie są też osoby związane z biznesem i dużymi firmami (Krzysztof Fejdych, Tomasz Wójtowicz), działacze sportowi (Tomasz Pyra, Bartłomiej Trytek) i lokalni liderzy społeczni.

- Jestem marzycielem i będę realizował swoje marzenia – mówił na inauguracji kampanii wyborczej Stanisław Mięczakowski. – Nasz program powstał po rozmowach z mieszkańcami Będziemy rozwiązywać problemy, które nas nurtują.

Stanisław Mięczakowski przedstawił bardzo szczegółowy program dla gminy i Prudnika. Stwierdził również, że inne komitety korzystają z ich pomysłów i tworzą zbieżne programy, co już jest sukcesem ugrupowania.

- Chcemy wprowadzić gminę na ścieżkę rozwoju – zapowiadał. - Jeśli wygram, gabinet burmistrza będzie zawsze otwarty.
Mięczakowski skrytykował też obecnego burmistrza miasta za to, że nie realizował jego postulatów radnego oraz za polityczne nominacje do rad nadzorczych prudnickich, gminnych spółek.

Tłok w wyborach

O stanowisku burmistrza Prudnika w nadchodzącej kadencji ubiegać się będzie 7 kwietnia czworo kandydatów, w tym jedna kobieta. Posłanka Katarzyna Czochara kandyduje z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Platformę Obywatelska reprezentuje Leszek Czereba, były okręgowy dyrektor Służby Więziennej w Opolu. O reelekcję ubiega się także obecny burmistrz Grzegorz Zawiślak, który startuje z własnego komitetu.

Ciekawie wygląda też rywalizacja do rady powiatu prudnickiego, która pokrywa się trochę z rywalizacją w gminie. Oprócz komitetu „Tak dla Ziemi Prudnickiej” startuje tam komitet wyborczy wyborców zarejestrowany przez pełnomocnika Radosława Roszkowskiego (obecny starosta), a utworzony przez koalicjantów na szczeblu krajowym czyli PO, PL 2050, Ludowców i Lewicę. Kolejne nowe ugrupowanie w powiecie to Porozumienie Samorządowe, złożone z ludzi związanych z burmistrzem Prudnika Grzegorzem Zawiślakiem. Na tej liście do powiatu jest min. Jarosław Szósta, obecnie wiceburmistrz Prudnika.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska