Co-working. wirtualne biuro - propozycje dla młodych firm z Opola

Edyta Hanszke
Co-working. wirtualne biuro - propozycje dla młodych firm z Opola  Centra co-workingowe rozwijają się szczególnie w miastach akademickich, gdzie wielu młodych, kreatywnych ludzi ma pomysły biznesowe, ale nie ma odpowiednich pieniędzy na ich realizację.
Co-working. wirtualne biuro - propozycje dla młodych firm z Opola Centra co-workingowe rozwijają się szczególnie w miastach akademickich, gdzie wielu młodych, kreatywnych ludzi ma pomysły biznesowe, ale nie ma odpowiednich pieniędzy na ich realizację. Edyta Hanszke
Otwarta właśnie przy ulicy Ozimskiej 4 w Opolu Mojasiedziba.pl to pomysł Instytutu Trwałego Rozwoju, założonego przez opolskich naukowców.

ITR otrzymał na ten cel dofinansowanie unijne z RPO, a pomieszczenia, gdzie powstała Mojasiedziba.pl, należą do urzędu miasta. W centrum jest 25 wydzielonych stanowisk biurowych w kilku pomieszczeniach, lokal (o powierzchni 240 m kw.) wyposażony we wszystkie media i sprzęt biurowy, mała sala konferencyjna i kuchnia z jadalnią.

- Jedną z naszych propozycji dla startujących firm jest co-working, który polega na  możliwości wynajęcia biurka na prowadzenie działalności gospodarczej, najczęściej usługowej. Jego podstawową zaletą są niższe koszty - wyjaśnia Marzena Szewczuk-Stępień, wiceprezes ITR w Opolu. - Centra co-workingowe rozwijają się szczególnie w miastach akademickich, gdzie wielu młodych, kreatywnych ludzi ma pomysły biznesowe, ale nie ma odpowiednich pieniędzy czy chęci na wynajęcie lokalu, ponoszenie kosztów jego utrzymania i obsługi.

Dodatkowymi atutami co-workingu jest możliwość przebywania w grupie innych startujących przedsiębiorców, a w związku z tym wymiany doświadczeń, kontaktów biznesowych czy podjęcia współpracy.

Mojasiedziba.pl oferuje odpłatne wynajmowanie biurka z możliwością korzystania z urządzeń biurowych i obsługą sekretariatu (odbiera korespondencję, nadaje przesyłki itp.), rejestrację firmy pod jej adresem (to dobra opcja dla osób nie zameldowanych w regionie albo tych, które nie mogą zarejestrować firmy w domu), wynajem biurek czy sal na godziny czy wirtualne biuro (korzystanie jedynie z adresu czy obsługi sekretariatu).

Instytut Trwałego Rozwoju to fundacja utworzona w 2011 roku w Opolu. Jej celem jest m.in. wspieranie przedsiębiorczości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska