Jest nowy zarząd województwa opolskiego. Wiemy, kto pokieruje regionem. Są nowe twarze

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który w nowej kadencji sejmiku przestanie pełnić rolę członka zarządu, nie opuszcza jednak sceny politycznej regionu
Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który w nowej kadencji sejmiku przestanie pełnić rolę członka zarządu, nie opuszcza jednak sceny politycznej regionu Mateusz Majnusz
Zarząd Województwa Opolskiego rozpoczął nową kadencję, zachowując dotychczasowy skład, z jednym istotnym wyjątkiem. Andrzej Buła ponownie objął stanowisko marszałka, a jego zastępcami pozostają Zuzanna Donath-Kasiura i Zbigniew Kubalańca. W składzie zarządu doszło do zmiany – miejsce Antoniego Konopki zajął Robert Węgrzyn. Członkiem zarządu nadal pozostanie Szymon Ogłaza.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla znaczenie kontynuacji oraz rozwijania nowych inicjatyw opartych na solidnych fundamentach relacji z mieszkańcami i skutecznym wykorzystaniu funduszy unijnych.

- To, co cenię najbardziej w naszej pracy, to zbudowane przez lata świetne relacje z mieszkańcami. Te relacje nie są widoczne w dokumentach, ale mają ogromny wpływ na efektywność naszego działania. Co więcej, nasza zdolność do wykorzystywania funduszy europejskich, które są nam przyznawane, pozwala na realizację projektów mających realny wpływ na życie naszych mieszkańców - mówi Buła.

Marszałek dodaje także, że nie chodzi tylko o liczny, ale także o ludzi, o ich potrzeby i o to, jak można te potrzeby zaspokoić.

- Praca po godzinach, zaangażowanie w weekendy – to wszystko przekłada się na wyniki, które możemy potem razem celebrować. Nasze sukcesy w ostatnich wyborach są dowodem na to, że mieszkańcy doceniają nasze wysiłki i dają nam mandat do dalszego zarządzania województwem – podkreśla marszałek Andrzej Buła.

Wicemarszałkowie nadal będą odpowiadać za swoje kluczowe obszary

Zuzanna Donath-Kasiura ze Śląskich Samorządowców, ponownie obejmująca funkcję wicemarszałka, będzie kontynuować pracę nad kluczowymi obszarami, takimi jak zdrowie, edukacja i polityka społeczna.

- Czuję ogromną wdzięczność za zaufanie, które mieszkańcy pokładają w naszym zarządzie. To motywuje do dalszej, intensywnej pracy - wyjaśnia Donath-Kasiura.

Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w stolicy regionu, będzie kontynuował nadzór nad dziedzinami kultury i sportu, w tym nad ważnymi projektami infrastrukturalnymi, jak nowe muzeum na Górze Świętej Anny.

- Te projekty są kluczowe nie tylko dla kultury regionalnej, ale również dla promocji naszego województwa jako miejsca dialogu i dziedzictwa - podkreśla Kubalańca.

Nowa twarz w zarządzie województwa opolskiego

Szymon Ogłaza (PO), który pozostanie członkiem zarządu skupi się na rozwijaniu infrastruktury i poprawie transportu zbiorowego.

- Mamy wiele ambitnych planów, które, mam nadzieję, przyniosą realne korzyści dla mieszkańców naszego województwa - mówi Ogłaza.

Nowo wybrany członek zarządu, Robert Węgrzyn będzie odpowiedzialny za ochronę środowiska i rolnictwo.

- To sektory, które wymagają nie tylko solidnych planów, ale także szybkiej reakcji na bieżące wyzwania. Naszym celem jest zrównoważony rozwój i ochrona naturalnych zasobów Opolszczyzny - wyjaśnia Węgrzyn.

PSL stracił członka zarządu, zyskał wiceprzewodniczącego sejmiku

Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który w nowej kadencji sejmiku przestanie pełnić rolę członka zarządu, nie opuszcza jednak sceny politycznej regionu. W ramach porozumienia koalicyjnego KO-Śląskich Samorządowców-PSL został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego sejmiku. Było to możliwe, ponieważ Jolanta Wilczyńska, która zaledwie dwa dni temu została wybrana wiceprzewodniczącą, została także starostą namysłowskim i w związku z tym zrzekła się mandatu radnego sejmiku.

- Ważne jest to, że jesteśmy w koalicji, która będzie rządzić w województwie następne 5 lat. Zaangażowanie w koalicję tę na szczeblu województwa, ale też na poziomie parlamentu to szansa na stabilne i efektywne zarządzanie. Dziękuję radnym za ich wsparcie i zaufanie – powiedział po wyborze na wiceprzewodniczącego Antoni Konopka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska