Po Odrze i Gwardii czas na komercjalizację Kolejarza?

Bolesław Bezeg
Bolesław Bezeg
Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi poseł Janusz Kowalski i wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola Sławomir Batko wystąpili w środę (11.10) na konferencji prasowej, podczas której zaprezentowali swój plan na poprawę sytuacji żużlowego klubu Kolejarz Opole.

- Kiedy byłem wiceprezydentem Opola zaproponowałem strategię sportowych okrętów flagowych miasta, miały to być Odra, Gwardia i Kolejarz - powiedział poseł Janusz Kowalski podczas środowej konferencji prasowej zorganizowanej przy wejściu na opolski stadion żużlowy. - W dwóch trzecich ta koncepcja została zrealizowana. W 2016 doprowadziłem do tego, że została skomercjalizowana Gwardia Opole, następnie skomercjalizowała się Odra Opole, a Kolejarz od ośmiu lat jest ciągle w tym samym miejscu, a niektórzy nawet uważają, że troszeczkę się cofnął. Czas i jego uzdrowić.

Jak poinformował, gruntownej modernizacji potrzebuje opolski stadion żużlowy. Oprócz szeregu prac remontowych obiekt wymaga budowy zaplecza na tzw. park maszynowy, ale na obecnej działce brak potrzebnego miejsca. Taką działką dysponuje sąsiadująca ze stadionem spółka PKP Intercity Remtrak (dawna „Wagonówka”).

Jak poinformował radny Sławomir Batko, który jeszcze kilka miesięcy temu pracował w zarządzie tej spółki, trwają rozmowy pomiędzy władzami miasta a zarządem spółki, których celem ma być wymiana działek, w efekcie której Kolejarz otrzymałby działkę potrzebną do budowy niezbędnego obiektu, zatem poczyniono już kroki w dobrym kierunku.

Kolejnym krokiem - według polityków Suwerennej Polski powinno być zorganizowanie tzw. okrągłego stołu dla Kolejarza, przy którym zasiedliby politycy i działacze zainteresowani przyszłością i rozwojem klubu, niezależnie od reprezentowanych poglądów politycznych. Celem miałoby być wypracowanie koncepcji dalszych działań.

- Dla dobra Kolejarza nawiążemy współpracę zarówno z władzami miasta, jak i z władzami województwa, przecież wszystkim nam zależy na tym, żeby Kolejarz stał się trzecim okrętem flagowym opolskiego sportu - powiedział poseł Janusz Kowalski.

Przypomnijmy: Klub Sportowy Kolejarz Opole powstał w 1945 r. jako Leopoldia (nawiązanie do Lwowa, skąd przybyła część opolskich sportowców) i ma w swojej historii wiele sukcesów. M.in. był macierzystym klubem indywidualnego mistrza świata na żużlu (1971) Jerzego Szczakiela.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska