Utrudnienia przy Opolu Wschodnim. Od poniedziałku przejazd...

  Utrudnienia przy Opolu Wschodnim. Od poniedziałku przejazd pod wiaduktem kolejowym będzie zamykany

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Prace na stacji Opole Wschodnie
  1/13
  przejdź do galerii

  Prace na stacji Opole Wschodnie ©MZD Opole

  W poniedziałek rozpocznie się demontaż przęsła oraz podpór pod wiaduktem kolejowym znajdującym się nad ul. Oleską. Prace mają związek z przebudową stacji Opole Wschodnie, która jest prowadzona na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W związku z nimi przejazd pod konstrukcją codziennie będzie zamykany.
  Jak informuje Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, z informacji przekazanych przez PKP PLK, w poniedziałek kolejarze rozpoczną demontaż przęsła oraz podpór pod wiaduktem kolejowym na ulicy Oleskiej. W tym celu na miejsce ściągany będzie specjalistyczny sprzęt.

  Bogdan Ząbek z biura prasowego PKP PLK wskazuje, że w miejscu istniejącego wiaduktu ma powstać zupełnie nowa konstrukcja. - Podpory znajdujące się pod wiaduktem nie wrócą na obecne miejsce, bowiem przejazd pod torami ma być szerszy. Elementy te będą wykorzystane jako podpory zadaszenia zmodernizowanego przystanku kolejowego - mówi.

  Prace te będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu.

  Pomiędzy godzinami 22 a 5 rano samochody i autobusy jadące od strony osiedla Armii Krajowej w kierunku centrum zamiast Oleską przy dworcu Opole Wschodnie będą jeździły przez ulice: Chabrów, Luboszycką, Nysy Łużyckiej, następnie nawrócą na rondzie, pojadą ulicą Batalionów Chłopskich, po czym wrócą na ulicę Oleską - informuje.

  - W stronę osiedla im. Armii Krajowej autobusy i samochody pojadą ulicami Batalionów Chłopskich, Luboszycką, Chabrów i wrócą na Oleską - mówi Adam Leszczyński.

  Pod wiaduktem powstały już osłony dla pieszych. Oni będą mogli się pod nim poruszać bez ograniczeń.


  Przejazd pod wiaduktem przy stacji Opole Wschodnie ma być zamykany codziennie. Jak informuje MZD, sytuacja ta potrwa przez miesiąc, do 18 kwietnia.

  Prace prowadzone na zlecenie PKP PLK w rejonie stacji Opole Wschodnie mają związek z modernizacją torowiska (obejmuje pięć torów i osiem rozjazdów), a także przebudową samego przystanku.

  Koszt to 34 mln zł, a całość ma być gotowa w połowie 2020 roku.

  Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie w budowie  Równolegle prowadzone są prace związane z budową centrum przesiadkowego przy stacji Opole Wschodnie. Te realizowane są na zlecenie MZD i zakładają zmianę układu komunikacyjnego w rejonie skrzyżowania ulicy Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino oraz Batalionów Chłopskich.

  Te zakładają m.in. powstanie tunelu pod i estakady nad ul. Oleską, wykonanie nowego przebicia w nasypie kolejowym na wysokości wylotu z ul. Katowickiej (co umożliwi połączenie jej z ul. Rataja), a także powstanie wielostanowiskowego przystanku autobusowego w miejscu wyburzonej stacji paliw. Te prace kosztują 137 mln zł i mają być ukończone w październiku 2020 roku.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY