Koronawirus Opole i Opolskie - godzina po godzinie [1-8 kwietnia]

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Epidemia koronawirusa w województwie opolskim - raport od 1 do 7 kwietnia 2020 roku.

Środa, 8 kwietnia

19:58

Karetka specjalistyczna w Oleśnie została wyłączona. Jednemu z ratowników zrobiono badanie na obecność koronawirusa. Trwa oczekiwanie na wyniki.

19:04

Ministerstwo Zdrowia w wieczornym raporcie w środę 8 kwietnia poinformowało o trzech kolejnych zakażonych koronawirusem w województwie opolskim. Dwa przypadki dotyczą mieszkańców powiatu oleskiego, jeden - powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W jakim stanie są osoby zakażone?

18:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

18:31

Kolejne 205 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 3 w województwie opolskim. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 67 osób z woj. mazowieckiego,
 • 42 osób z woj. łódzkiego,
 • 18 osób z woj. małopolskiego,
 • 18 osób z woj. podlaskiego,
 • 16 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 15 osób z woj. śląskiego,
 • 12 osób z woj. podkarpackiego,
 • 5 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • 4 osób z woj. lubuskiego,
 • 4 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 3 osób z woj. opolskiego,
 • 1 osoba z woj. pomorskiego

17:20

Dom Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich planuje całkowicie zmienić system pracy, żeby chronić seniorów przed zewnętrznym światem. Wszystko z powodu nowych przypadków koronawirusa w powiecie strzeleckim - jeden z nich dotyczy partnera opiekunki, która pracowała w DPS-ie. Kilka dni temu mężczyzna gorzej się poczuł - miał obawy przypominające zwykłe przeziębienie.

16:10

Mobilne izby przyjęć pojawiły się przy szpitalach w Kup, Oleśnie, Strzelcach Opolskich, Prudniku i 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu. Natomiast dodatkowe zbudowano w Kędzierzynie-Koźlu oraz Nysie. Tutaj szczegóły.

15:00

Do ponad 10 tysięcy domów i mieszkań w gminie Prudnik w ciągu najbliższych dwóch tygodni trafi przesyłka zawierająca dwie maseczki ochronne. Więcej przeczytacie w artykule.

14:00

Pijany 49-latek znaleziony przez nyskich policjantów przy rozbitym mercedesie miał być na kwarantannie. Mężczyzna miał widoczne obrażenia ciała.

10:45

Ministerstwo Zdrowia w środę rano poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. Kolejne dwie osoby zmarły. W sumie dotąd potwierdzono 113 przypadków zakażenia koronawirusem w woj. opolskim.

10:05

Mamy 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego.

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

7:48

1000 maseczek dzienni produkują panie z gminy Komprachcice. Zobaczcie małą manufakturę w hali OSiR-u.

7:30

Profesjonalna kamera termowizyjna wraz z oprogramowaniem stanęła w punkcie informacyjnym przy wejściu do szpitala Klinicznego Centrum Położnictwa, Ginekologii i Neonatologii. Zastąpiła ona tradycyjny termometr.

6:00

Setki litrów płynu dezynfekcyjnego i tysiące maseczek trafią do brzeskich seniorów. Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska wspomogła Brzeg w walce z koronawirusem

Wtorek, 7 kwietnia

21:00

Raport Dnia. W województwie opolskim odnotowano do tej pory 107 przypadków koronawirusa, 6 osób wyzdrowiało, 3 zmarły. Obecnie hospitalizowanych jest 59 osób, kwarantannie zostało poddanych 413 osób, a 280 jest pod nadzorem sanepidu.

19:44

Jestem na kwarantannie i mam objawy koronawirusa. Co należy zrobić? Nie po każdego pacjenta przyjedzie karetka.

18:48

Lekarz z Kluczborka zakażony koronawirusem. - Tydzień temu wróciłem z delegacji z innego szpitala. Najprawdopodobniej tam, mimo masek, rękawiczek, przyłbic i dezynfekcji, zakaziłem się. Od tego czasu nie pracowałem w naszym szpitalu - podkreśla kardiolog z Kluczborka.

17:53

134 nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym 6 kolejnych w województwie opolskim. Zmarło 18 osób, jedną z nich jest 61-letnia kobieta w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

14:22

Olesno wprowadzi pakiet pomocowy dla lokalnych firm i przedsiębiorców. Będą zwolnienia z czynszów, dzierżawy i podatków dla lokalnych firm.

14:20

Tylko w poniedziałek policjanci ukarali mandatami 98 osób, które nie stosują się do zakazów związanych z pandemią. Opolscy policjanci sprawdzają przede wszystkim główne ciągi komunikacyjne, parki, place zabaw, a także inne miejsca, w których mogą gromadzić się ludzie.

12:38

Koronawirus w Strzelcach Opolskich. Puste ulice, zamknięty park i zagrodzone place zabaw. Zobaczcie zdjęcia pustego miasta w czasach epidemii.

12:20

Będą "wybory kopertowe". Opozycja grzmi, że pod projektem są podpisy posłów, których nie było w Sejmie. Wśród nich jest Violetta Porowska z PiS.

11:55

Uczniowie PSP 12 z Kędzierzyna-Koźla w niezwykły sposób podziękowali pielęgniarkom i lekarzom ze szpitala zakaźnego. Zobaczcie niezwykłą galerię prac!

11:30

Nyska Bioagra produkuje płyn do dezynfekcji. Przekazuje go bezpłatnie do szpitali i sprzedaje mieszkańcom po kosztach produkcji. Gdzie można kupić?

10:02

Mamy 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

Ministerstwo Zdrowia informuje także o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące.

7:28

Lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni mogą korzystać z pociągów PolRegio z biletem miesięcznym za symboliczną złotówkę. To ukłon przewoźnika w stronę pracowników ochrony zdrowia, którzy heroicznie walczą ze skutkami epidemii koronawirusa. Przeczytajcie o tej akcji.

7:20

Opolski ratusz szacuje, że z powodu epidemii koronawirusa w kasie miasta zabraknie około 50 mln zł. Tyle kosztować ma brak wpływów z podatku PIT w miesiącach marcu i kwietniu. Naczelnicy wydziałów usłyszeli już, że mają poszukać oszczędności w swoich jednostkach.

Poniedziałek, 6 kwietnia

18:30

Informację o śmierci drugiego pacjenta na Opolszczyźnie związanej z koronawirusem przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarnio-Epidemiologiczna. Potwierdziła ona śmierć kobiety w wieku 87 lat.To mieszkanka powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego.

17:40

Mamy w kraju 212 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego,
12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego; 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego.

Ministerstwo zdrowia informuje także o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

17:00

Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego zakupiła 100 tysięcy maseczek.Część trafiła do szpitali w Opolu i w Kędzierzynie-Koźlu.

15:28

WUP-y od 1 kwietnia przyjmują wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników objętych przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy, a także na opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne pokrywane przez pracodawcę od kwoty przyznanych świadczeń. Ponad 40 przedsiębiorców już złożyło wnioski o pomoc.

15:00

Do końca kwietnia region przeznaczy blisko 200 mln zł na walkę z epidemią i z kryzysem. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych. Będą rozdysponowane na trzy sekcje: placówki ochrony zdrowia, bezpieczeństwo społeczne oraz wsparcie dla biznesu.

10:05

99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Sześć przypadków w województwie opolskim. W całym kraju liczba zakażeń wynosi 4201. Minionej nocy zmarły cztery osoby (łącznie 98).

7:00

Czy noszenie maseczek będzie obowiązkowe? Nie wyklucza tego minister zdrowia.

Niedziela, 5 kwietnia

18:33

Raport dnia (Opolskie): 94 potwierdzone zakażenia, 84 osoby hospitalizowane, 405 osób w kwarantannie, 346 osoby pod nadzorem sanepidu. 5 osób wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

17:30

268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce (475 w niedzielę, 4102 ogółem). Cztery nowe przypadki odnotowane zostały w województwie opolskim. W niedzielę zmarło 10 kolejnych osób. Liczba ofiar wzrosła do 94 osób.

15:13

Oddział wewnętrzny w szpitalu w Strzelcach Opolskich zamknięty. Pacjenci i personeli trafili na kwarantannę po tym, jak u jednej z pacjentek potwierdzony został wynik obecności koronawirusa.

14:22

24 osoby czekają na wynik badania pacjenta, który trafił do szpitala po sobotnim wypadku. Podczas badań RTG lekarze zauważyli poważne zmiany w płucach 19-latka. Uznali, że mogą być one spowodowane infekcją koronawirusem. Policjanci, ratownicy i strażacy są w izolacji.

12:03

Opolanin opowiada o walce z koronawirusem. Wyzdrowiał, teraz chce pomagać innym chorym.

10:36

10:00

207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (w sumie 3834) - podało Ministerstwo Zdrowia. Minionej nocy zmarło pięć kolejnych osób (łącznie 84)

Sobota, 4 kwietnia

21:36

21:01

20:13

Nie brak osób krytycznie nastawionych do zakazu wstępu do parków czy do lasów. Osoby przyłapane na łamaniu tego zakazu są karane mandatami. Jednasz szereg specjalistów wskazuje, że obostrzenie nie ma podstaw prawnych. I radzi, by w razie niesprawiedliwego ukarania nie przyjmować mandatu.

19:32

Google zbadało jak zmieniły się zachowania Polaków w czasie epidemii. Analizę przeprowadzono pod kątem szeregu aktywności. Amerykański gigant przygotował też wyniki w rozbiciu na poszczególne województwa. Sprawdziliśmy, jak wypadają w nich mieszkańcy Opolszczyzny na tle kraju.

18:02

Ministerstwo Zdrowia informuje o 124 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To drugi sobotni komunikat MZ w tej sprawie. Z resortowych statystyk wynika, że w woj. opolskim nie ma nowych zakażeń. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 3627 osób.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o sześć osób: Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Liczba przypadków śmiertelnych związanych z COVID-19 w Polsce to teraz 79.

17:59

Z powodu licznych obostrzeń miejsca, w których przy słonecznej, wiosennej pogodzie byłoby mnóstwo ludzi, świecą pustkami. Tak jest na przykład w Kluczborku oraz nad pobliskim zalewem.

17:24

Brakuje nam maseczek oraz pralko-suszarki, aby móc wyprać i zdezynfekować stroje po każdym wyjeździe do chorego - przyznają ratownicy z powiatu oleskiego i apelują o wsparcie.

16:49

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia. Taką możliwość wprowadza podpisana dziś nowelizacja zarządzenia Prezesa NFZ dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - informuje fundusz.

16:08

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowe zasady dotyczące postępowania ze zwłokami osób zmarłych na koronawirusa. Jedną z wytycznych jest unikanie ubierania ciał takich osób do pochówku.

15:22

Nie da się już poruszać tak swobodnie po centrach handlowych, jak miało to miejsce w pierwszych dniach obowiązywania restrykcji w handlu. W Solarisie, Karolince oraz CH Turawa Park część przejść przegradzają słupki z taśmami, zainstalowano tymczasowe ściany i nie wszystkie wejścia są dostępne. Zobaczcie, jak to wygląda w poszczególnych obiektach.

14:57

Przypomnijmy, że dzień wcześniej w Sejmie minister Łukasz Szumowski przekonywał, że restrykcje wprowadzane w ostatnich tygodniach przynoszą pozytywne efekty. "Gdyby nie one mielibyśmy 8,5 tysiąca zakażonych w Polsce" - twierdził.

14:14

"Nic nie wskazuje, by epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach" - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski na sobotniej konferencji prasowej. Zapowiedziano na niej zwiększenie liczby testów oraz nowe obowiązki dla lekarzy. Pojawiła się też rekomendacja, aby na Święta Wielkanocne zostać w domu.

12:18

Zarząd województwa opolskiego przeznaczył kolejnych 30 mln zł na zakup sprzętu medycznego dla szpitali w regionie. Za te pieniądze kupione będą m.in. karetki, respiratory, łóżka do intensywnej terapii. Trzeba jednak na nie poczekać kilka tygodni.

11:37

Sieć Biedronka wydłużyła godziny działania, a wybrane sklepy są czynne przez całą dobę. Pracownicy sieci alarmują, że w ten sposób narażane jest ich zdrowie. W mediach społecznościowych pojawiają się też "instrukcje" mające rzekomo pomagać w obchodzeniu przepisów.

10:00

120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Nie ma wśród nich mieszkańców województwa opolskiego. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła więc do 3503 osób.

Zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem (łącznie jest ich 73). Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

8:27

Karetki opolskich logistyków wspierają pogotowie ratunkowe w czasie pandemii koronawirusa. Głównym zadaniem wojskowych zespołów medycznych jest transport chorych pacjentów pomiędzy szpitalami oraz z domów pacjentów do szpitali i z powrotem. Logistycy wożą też pacjentów zarażonych lub podejrzanych o zarażenie koronawirusem.

7:31

Coraz trudniejsza staje się sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach w gminie Pawłowiczki. Koronawirusem zaraziło się tam ok. 30 osób - to zarówno pensjonariusze w sędziwym wieku, jak i personel. Poszukiwane są opiekunki, które pojadą tam pracować.

Piątek, 3 kwietnia

23:00

117 nowych przypadków koronawirusa (w sumie 3383 przypadki) oraz 6 ofiar śmiertelnych (łącznie 71) - podaje w wieczornym raporcie Ministerstwo Zdrowia.

Tylko w piątek zanotowano 437 nowych przypadków, a 14 osób zmarło.

22:33

W piątek zanotowano 12 nowych przypadków koronawirusa w regionie (w sumie 90). Obecnie hospitalizowanych jest 71 osób, 425 jest kwarantannie. 282 osoby są objęte nadzorem sanepidu. Czwarta osoba wyzdrowiała. To mieszkaniec powiatu głubczyckiego, który był leczony w szpitalu w Raciborzu.

19:24

Rośnie liczba chorych w małej gminie Kolonowskie. Tylko w piątek, 3 kwietnia, w gminie wykryto trzy nowe zakażenia z dwóch różnych ognisk. Około 30 osób przebywa w kwarantannie.

19:00

Jedna z opolskich Biedronek została zamknięta, a sklep był dezynfekowany. Było podejrzenie koronawirusa. Test pracownika wyszedł negatywny.

17:25

117 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, w tym jeden w województwie opolskim - podaje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło sześć kolejnych osób. Tragiczny bilans to 3266 przypadków zachorowań i 65 ofiar śmiertelnych.

Koronawirusem zakażony jest mężczyzna w wieku senioralnym z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jego stan jest ciężki, przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

13:20

Wyznaczone przez rząd godziny na robienie zakupów seniorzy potraktowali jako zachętę do wyjścia z domów. Wolontariusze są załamani. Wprowadzenie godzin zakupów dla seniorów nie oznacza, że od 10 do 12 wirus przestaje atakować - alarmuje Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

10:21

Mamy kolejnych 11 mieszkańców województwa opolskiego zakażonych koronawirusem. Skąd są osoby zakażone?

10:06

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:04

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 11 nowych przypadków zanotowano na Opolszczyźnie. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 125 osób z woj. śląskiego,
 • 19 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 11 osób z woj. opolskiego,
 • 10 osób z woj. wielkopolskiego
 • 10 osób z woj. podkarpackiego,
 • 9 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 5 osób z woj. małopolskiego,
 • 5 osób z woj. lubelskiego,
 • 3 osób z woj. pomorskiego oraz
 • 1 osoby z woj. lubuskiego.

8:40

Zagraniczne wakacje na wiele tygodni stanęły pod znakiem zapytania. Rzeczniczka konsumentów radzi, żeby nie czekać z rezygnacją, bo później bardzo trudno będzie odzyskać pieniądze. Jak to zrobić?

Czwartek, 2 kwietnia

21:18

254 nowe przypadki koronawirusa, w całym kraju 2946 przypadków. Tylko dziś odnotowano łącznie 392 zachorowania.

19:50

Wielu opolskich seniorów z obawy przed koronawirusem przestało się leczyć. Osoby przewlekle chore, gdy kończy im się zapas lekarstw, czasami rezygnują z ich przyjmowania. Niektórzy mają kłopot ze zdobyciem elektronicznej recepty, inni boją się wyjść do apteki. Bywa, że kończy się to wezwaniem pogotowia - mówi ratownik medyczny Tomasz Gatnikiewicz.

16:28

Mamy w kraju 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie ma wśród nich Opolan. Ministerstwo Zdrowia podało także informację o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jedną z nich jest 65-latek, który zmarł w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

16:01

Robert Lewandowski i jego żona Anna przekazali 200 tysięcy złotych dla szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu. To kwota z puli miliona euro, którą Lewandowscy zdecydowali się przekazać na walkę z koronawirusem.

14:21

Czy maseczki i rękawiczki chronią nas w miejscach publicznych? Sprawdź szczegóły.

13:07

Kolejne przypadki łamania kwarantanny w Kluczborku. W stosunku do nieodpowiedzialnych mieszkańców policjanci prowadzą czynności wyjaśniające. Dodatkowo poinformowali o tych przypadkach służby sanitarne,które mogą nałożyć na nich karę w wysokości 30 tys. złotych.

12:52

Są już wyniki wszystkich 40 osób zbadanych pracowników i chorych głuchołaskiego szpitala. Nikt nie ma koronawirusa.

12:30

Przy opolskich szpitalach w Opolu, Nysie i Kędzierzynie powstaną tzw. izolatoria dla osób lekko przechodzących koronawirusa. Biskup Andrzej Czaja zaproponował, aby były to też obiekty kościelne.

11:18

Ministerstwo Zdrowia informuje również o smierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące.

11:15

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego. Przeczytaj więcej na temat przypadków z województwa opolskiego.

7:00

Każdego dnia żołnierze z Opola wożą sprzęt medyczny, sprawdzają przestrzeganie kwarantanny, strzegą polsko-czeskiej granicy. Zobaczcie zdjęcia z ich walki z koronawirusem.

6:50

Koronawirus daje się we znaki opolskim przedsiębiorcom.

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie