Koronawirus Opole i Opolskie - godzina po godzinie [22-29 marca]

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Epidemia koronawirusa w województwie opolskim - raport od 22 do 27 marca 2020 roku.

Niedziela, 29 marca

21.02

Służby wojewody opolskiego poinformowały, że na Opolszczyźnie, koniec dnia, liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa wynosi 34, potwierdzonych zakażeń mamy w regionie łącznie 43, w kwarantannie przebywa 377 osób, a w nadzorze 513.

20.20

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1862, z tego 43 na Opolszczyźnie.

20.15

Jest 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, poinformowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

19.00

Studenci z Nysy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji przeciw koronawirusowi i drukują ochronne przyłbice dla pracowników służby zdrowia. Pierwsze trafiły już do szpitali w Nysie i Głuchołazach. Więcej TUTAJ.

18.20

Opolanie zbierają pieniądze na dodatkowy respirator dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Potrzeba ponad 100 tys. złotych. Szczegóły sprawdź TUTAJ.

14.35

W szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14.30

Mamy w Polsce 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych -poinformowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

12.20

Jak ustaliło nto, zakażone koronawirusem kobiety to m.in. pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach w gminie Pawłowiczki. O szczegółach czytaj TUTAJ

9.28

Nowe przypadki potwierdzonych zakażeń koronawirusem w województwie opolskim. Tym razem jest ich aż 12! To kobiety z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

9.25

Resort zdrowia poinformował także, że zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9.22

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

6:58

Skąd bierze się agresja wobec chorych na koronawirusa? Psycholog społeczny odpowiada. Zapraszamy do obejrzenia programu Gość nto.

Sobota, 28 marca

21:20

Jest 31. przypadek koronawirusa na Opolszczyźnie. To nastolatka ze Strzelec Opolskich. Dziewczyna przebywała od 16 marca na kwarantannie domowej. Wkrótce miała móc opuścić dom, ale okazało się, że jest zarażona.

20:08

Resort zdrowia poinformował także, że zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:04

Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

19:57

Koronawirus a palenie papierosów. Czy nałóg tytoniowy zwiększa ryzyko zachorowania na COVID-19? Więcej przeczytasz TUTAJ

17:40

Ślub w czasie koronawirusa. Liczba gości została ograniczona tylko do rodziców. Świadkami zostali ojcowie. Wszyscy pojawili się w Urzędzie Stanu Cywilnego w maseczkach. Fryzjerką i kosmetyczką panny młodej była ona sama. A miała być impreza na 50 osób... O historii Agaty i Macieja przeczytacie w naszym artykule.

14:55

Kolejny, 30. już przypadek koronawirusa na Opolszczyźnie. To mieszkanka gminy Kolonowskie. Więcej informacji w artykule.

14:31

W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:30

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

12:40

Wiele osób w internecie pyta, jak zachowywać się podczas niedzielnej mszy św. , w której uczestniczą przez pośrednictwo mediów. Zapytaliśmy o to sekretarza biskupa opolskiego.

10:40

Kolejny, 29. przypadek zarażenia koronawirusem to nastolatek z powiatu strzeleckiego. Jego stan jest dobry, przebywa na kwarantannie domowej. Zaraził się na miejscu. Tu więcej informacji.

9:20

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jest m.in. nowe zachorowanie na Opolszczyźnie. Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:50

Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że na nic zda się zatrzymanie ludzi w domach, jeśli nie zostaną wykryte wszystkie przypadki zachorowań. Testy, testy, testy – apelował niedawno na konferencji dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Chcieliśmy sprawdzić liczbę testów w poszczególnych województwach, jednak okazuje się, że część urzędów odmawia podania danych.

7:20

Ruszyła ogromna akcja Maseczki dla Polski. W jej ramach organizatorzy chcą wyprodukować 40 milionów materiałowych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które przez samorządy trafić mają do wszystkich Polaków.

7:00

Będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko do 8. roku życia. Można wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejne dni. Jak złożyć wniosek online?

Piątek, 27 marca

21:20

28 osoba zakażona koronawirusem w województwie opolskim to mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Zarażony to mężczyzna w starszym wieku. Jego stan jest stabilny.

20:38

Mamy w kraju 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.

20:25

Od piątku (27 marca) jest wykonywanych więcej testów na koronawirusa dla mieszkańców Opolszczyzny. Opolskie szpitale już wożą próbki do prywatnego laboratorium we Wrocławiu. W kwietniu mają ruszyć kolejne urządzenia w szpitalach w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu. Szczegóły: Będzie więcej testów na koronawirusa na Opolszczyźnie

20:07

534 testy wykrywające koronawirusa wykonała od 13 marca Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Tylko w piątek były znane wyniki 74 testów.

17:43

Mamy w kraju 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

17:30

Od piątku (27 marca) jest wykonywanych więcej testów na koronawirusa dla mieszkańców Opolszczyzny. Opolskie szpitale już wożą próbki do prywatnego laboratorium we Wrocławiu. W kwietniu mają ruszyć kolejne urządzenia w szpitalach w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu.

16:25

Trudne chwile przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przeczytajcie rozmowę z Sebastianem Świderskim.

14:27

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. W sumie w regionie mamy już 27 potwierdzonych przypadków. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu nyskiego.

14:07

W kraju mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

13:00

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Katowickiej w Opolu był w czwartek w nocy przez kilka godzin zamknięty. Udzielano pomocy starszej pani, która wyszła z kwarantanny. Potem trzeba było przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń.

10:33

Przychodnie w Nysie. Jak pracują podczas epidemii koronawirusa? Przygotowaliśmy dla Was wszystkie niezbędne informacje.

8:40

Mamy 23 nowe przypadki zakażenia, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

6:50

Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak napisał apel do premiera Mateusza Morawickiego. Prosi go o przeanalizowanie ustawy o finansach publicznych, aby dać gminom więcej możliwości zarządzania swoim budżetem. "Sytuacja staje się patowa!"

Czwartek, 26 marca

20:33

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

18:50

Ruszył program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia "Aktywny senior w domu". Ćwiczenia zostały przygotowane przez fizjoterapeutów, na co dzień pracujących z pacjentami geriatrycznymi, neurologicznymi czy kardiologicznymi.

18:40

Dziurawa kwarantanna domowa to tykająca bomba.Komentarz redaktora naczelnego nto

18:30

Od piątku 27 marca sklepy spożywcze w gminie Lubrza będą obsługiwać klientów przez okienko lub uchylone drzwi. Takie zarządzenie wydał wójt Mariusz Kozaczek.

18:00

Mamy w kraju 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

16:30

Burmistrz Brzegu w związku z trudną sytuacją lokalnych przedsiębiorców wprowadził dla nich pakiet ulg. Rusza Brzeski Pakiet Pomocowy

14:43

Mieszkanka powiatu oleskiego jest wstanie stabilnym, trafiła do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu. To 24 potwierdzony przypadek zakażanie koronawirusem w województwie opolskim.

14:10

Mamy 35 nowych przypadków zakażenia w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jeden chory jest z województwa opolskiego (powiat oleski), co oznacza, że liczba chorych w naszym regionie wzrosła do 24. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1120/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

12:40

Trwa sesja rady miasta Opola. Te obrady na pewno przejdą do historii. Radni spotkali się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, by móc zachować odległość od siebie. Siedzą też w maseczkach i rękawiczkach, a przy wejściu mierzono im temperaturę. Zobaczcie zdjęcia!

12:10

Ministerstwo Zdrowia prostuje liczbę osób zmarłych z powodu koronawirusa z 15 na 14.

10:15

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla przyłapali mieszkańca, który złamał zasady kwarantanny. Rodzina zapewniała funkcjonariuszy, że jest w domu, a on w tym momencie przebywał u sąsiada. Więcej w artykule!

9:29

Wzrosła też liczba zgonów związanych z COVID-19. W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony, ale - jak wskazuje resort zdrowia - bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19, dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z jego powodu. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:25

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze informacje na temat zakażeń koronawirusem. Potwierdzono 34 nowe przypadki. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

7:30

Gdzie się udać do lekarza POZ w Opolu? Jak w dobie epidemii pracują przychodnie i jak przyjmują swoich pacjentów? Sprawdziliśmy to dla Was!

7:00

Ta historia zaczęła się od jednego nosiciela koronawirusa. Chory zaraził 57-letniego przedsiębiorcę i szereg osób na Opolszczyźnie. Biznesmen już nie żyje. Jak jeden chory uruchomił lawinę zakażeń?

Środa, 25 marca

20:40

Stwierdzono 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

19:30

Opolskie miasta w pierwszym dniu obowiązywania rządowego zakazu poruszania się poza domem bez istotnej potrzeby. Tak dziś wyglądały opolskie ulice, tak opustoszała Nysa, a tak Kędzierzyn-Koźle.

18:20

Pacjentem nr 23 z Opolszczyzny zakażonym koronawirusem jest mieszkanka powiatu prudnickiego. Więcej informacji w artykule.

17:50

Mamy 74 nowe przypadki zakażenia potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego. W szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14. osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

16:20

Librus i Vulcan nie działają - alarmują nauczyciele. Oświadczenie: szkolne dzienniki elektroniczne są przeciążone. Nauczyciele najczęściej narzekają, że dziś nie dało się w ogóle zalogować.

14:00

22 osoba z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa to mieszkanka powiatu głubczyckiego - podał Opolski Urząd Wojewódzki.

13:40

Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

W szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

8:57

Dwie kolejne ofiary śmiertelna koronawirusa w Polsce. W szpitalu we Wrocławiu zmarli 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W całym kraju odnotowano kolejnych 26 przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Liczba osób zakażonych / liczba osób zmarłych: 927/12.

7:24

6:55

Lekarka z Ozimka trafiła na kwarantannę. Stało się to po tym, gdy na wizycie domowej zdiagnozowała u pacjentki koronawirusa po objawach.

Wtorek, 24 marca

21:39

17 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem - wszystkie dotyczącą mieszkańców woj. dolnośląskiego. W całym kraju liczba zakażonych wzrosła do 901 osób. Tylko we wtorek odnotowano 152 przypadki.

19:35

40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Liczba osób zakażonych w Polsce - 884.

Jest kolejna, dziesiąta ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. W szpitalu w Cieszynie zmarł 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

18:39

Dwa przypadki koronawirusa zostały potwierdzone we wtorek na Opolszczyźnie. Liczba osób chorych w regionie wynosi obecnie 21 - podaje Opolski Urząd Wojewódzki w codziennym raporcie. Informuje w nim, że z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowane są 32 osoby. W kwarantannie domowej pozostają 392 osoby, a pod nadzorem sanepidu 785 osób.

17:22

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W tej grupie nie ma osób z województwa opolskiego. Liczba osób zakażonych wirusem w Polsce - 844.

15:03

Strażacy, policjanci, ratownicy medyczni i lekarz. W sumie 14 osób musi przejść przymusową kwarantannę. Ofiara wypadku miała wysoką gorączkę. Wykluczona została grypa.

14:40

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

13:03

Trwa konferencja premiera. Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z epidemią koronawirusa w Polsce. Sprawdź szczegóły

12:00

Zachorowanie na koronawirusa stanowi duże zagrożenie dla seniorów. Sieci Biedronka i Tesco postanowiły wprowadzić dla starszych klientów specjalne udogodnienia. W tej pierwszej tworzony jest system wzajemnej pomocy i wprowadzane jest pierwszeństwo dla starszych przy kasach. W tej drugiej wyznaczono specjalne godziny zakupów dla seniorów.

11:30

Policjanci z Krapkowic zatrzymali 36-latka w oplu, który powiedział im, że jest zakażony koronawirusem. Mundurowi założyli specjalne kombinezony, maseczki i rękawiczki, powiadomili też inne służby. Po jakimś czasie okazało się, że mężczyzna jest zdrowy, ale wsiadł za kierownicę po pijaku i chciał uniknąć kontroli. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

10:35

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Niestety zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

9:00

Zakażeni pacjenci to mieszkańcy powiatów prudnickiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. W jakim są stanie?

8:40

17 nowych przypadków zakażenia potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 766/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:13

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-19 może trwać kilkanaście miesięcy lub do czasu wprowadzenia powszechnie stosowanej szczepionki. Prace nad takimi preparatami prowadzone są równocześnie na całym świecie. Dwa z nich znajduje się w I fazie prób klinicznych, a oczekuje na nie ponad czterdzieści innych preparatów. Badania rozpoczęto również w Polsce.

7:00

Opolanie pracujący w Niemczech omijają nakaz dwutygodniowego odosobnienia po przyjeździe do Polski. Powód? Niejasne przepisy w tej materii. Więcej w naszym materiale!

Poniedziałek, 23 marca

20:25

57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W całym kraju jest 749 potwierdzonych zakażeń.

18:35

19 osób na Opolszczyźnie z dodatnim testem na koronawirusa (trzy osoby z tej grupy opuściły już szpital) - podaje Urząd Wojewódzki. W województwie opolskim 20 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa, 345 osób zostało poddanych kwarantannie, a 960 osób jest pod nadzorem sanepidu.

18:10

Sindbad zawiesza połączenia autobusowe. Autobusy opolskiego przewoźnika międzynarodowego nie wyjadą w trasę od 29 marca.

17:58

Kwarantanna domowa kontrolowana dzięki specjalnej aplikacji.

16:33

8 nowych przypadków koronawirusa - podało Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce: 692. Liczba osób, które zmarły z powodu Covid-19: 8

15:40

Kolejne pociągi odwołane. Przewoźnicy skracają też trasy.

14:25

Lekarka z Opolskiego Centrum Onkologii na kwarantannie domowej. W związku z tym Opolskie Centrum Onkologii zmienia organizację pracy. Pacjenci są bezpieczni i zachowają ciągłość leczenia.

14:05

Lekarz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zakażony koronawirusem. Rzecznik szpitala zapewnia, że od czasu powrotu z zagranicy nie miał kontaktu z pacjentami i współpracownikami w USK.

13:10

Pięć nowych przypadków zakażenia na Opolszczyźnie. W sumie już 19 chorych. Kim są zarażeni pacjenci?

12:40

Pięć nowych przypadków zakażenia kronawirusem w naszym regionie.

Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy w kraju 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.

Informuje też, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

11:00

Wedle nieoficjalnych informacji, są dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem w ojewództwie opolskim. To mężczyzna i kobieta z powiatu opolskiego.

8:45

Mamy 15 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:25

Zamknięte jadłodajnie w Opolu sprawiły, że seniorzy zostali na lodzie. Co zrobili sąsiedzi? Przeczytajcie o kolejnej wspaniałej akcji!

7:05

Ibuprofen może wpływać niekorzystnie na stan chorego na COVID-19? Zgodnie z obserwacjami francuskich lekarzy ibuprofen może szkodzić przy zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Szef francuskiego resortu zdrowia, neurolog Olivier Véran, ostrzegł na Twitterze: - Jeśli masz gorączkę, weź paracetamol. Europejska Agencja Leków uspokaja: - Nie ma dowodów na to, że ibuprofen pogarsza stan chorych!

6:40

Opolanie zbierają wodę dla szpitala zakaźnego. Potrzebny jest też prowiant. W zbiórkę zaangażowała się opolska restauracja, ale dołączają się do niej również osoby prywatne. Wszystko po to, aby pomóc pacjentom przetrwać ten trudny dla nich czas.

Niedziela, 22 marca

21:40

Ministerstwo Zdrowia wieczorem poinformowało o trzech kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie.To osoby z powiatów: nyskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego, dwie kobiety i mężczyzna.

21:05

Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. opolskim

W kraju mamy 7 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego.

20:00

Raport dnia z województwa opolskiego

  • 11 osób zakażonych w województwie
  • 28 osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem koronawirusa
  • 330 osoby objęte kwarantanną
  • 991 osób objętych nadzorem sanepidu
  • Trzeci ozdrowieniec na Opolszczyźnie. Szpital zakaźny w Opolu opuścił 3 z 11 pacjentów zakażonych koronawirusem

19:50

Posiłki dla mundurowych. W powiecie nyskim samorządy pomagają pracującym na granicy. Jedni gotują obiady, inni je dofinansowują.

19:00

Opolanie mają sporo wątpliwości dotyczących wpływu sytuacji w kraju m.in. na ich życie prywatne i zawodowe. Na pytania odpowiada mec. Tomasz Płachtej. Tym razem odpowiadamy na pytanie dotyczące Pierwszej Komunii Świętej.

17:50

Mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Do 627 wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce.

16:30

Jak odróżnić koronawirusa COVID-19 od grypy i przeziębienia? Zobacz koniecznie tabelkę z objawami i porównaj

12:50

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w niedzielę jedenasty przypadek osoby zakażonej koronawirusem na Opolszczyźnie. To mężczyzna w sile wieku z powiatu nyskiego, który wrócił z Hiszpanii. Tam miał kontakt z osobą zakażoną Covid-19

12:30

Kolejny przypadek zakażenia kronawirusem w naszym regionie.

Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

W szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

11:02

Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia.

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało zalecenia dla kobiet w okresie okołoporodowym, w związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii i zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.Jakie są zalecenia dla kobiet w ciąży?

10:15

Opolanka opowiada, jak sobie radzą z koronawirusem w Austrii. Julia Kudyba pochodzi z Dańca. Od półtora roku pracuje w austriackim szpitalu.

9:05

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejacymi chorobami. Trwa diagnoza lekarzy co do przyczyn śmierci.

7:30

Podczas epidemii koronawirusa wieczorem centrum Opola wygląda na wymarłe. Ciemne szyby w barach i restauracjach - to nie środek nocy w tygodniu, a sobotni wieczór w Opolu.

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie